Реєстрація торгової марки
Україна, Євросоюз та всі країни світу
RU
UA

Цікаво про торгові марки, домени ua, патенти та тощо


Торговельна марка в Україні

  • Що реєструвати як торгову марку? Слово, зображення, або комбінований знак? Це питання обов'язково виникає у того, хто зібрався провести реєстрацію торгової марки. Важливо розібратися ще до подання заявки, що правильніше реєструвати як торгову марку? Стаття дає розгорнуту відповідь на це питання.
  • Упаковка - як частина іміджу, частина сприйняття бренду Споживачем. Цілям і завданням, які вирішує торговельна марка на упаковці та присвячена ця стаття. Важливо пам'ятати одне: 70% споживачів - візуалісти. Вони сприймають товар візуально. А тому упаковка - це важлива складова для успішного просування товарів підприємства. А тому увага до бренду на ній має бути особливо ретельною.
  • Реєстрація торгової марки - як, що і з ким реєструвати? Як правильно реєструвати ТМ? Як вибрати такого Повіреного, з яким можна працювати? У статті проаналізовано підхід, коли Патентний повірений вибирається за реальними результатами, досвідом роботи та наявними Клієнтами.
  • Як торгова марка Рафаелло програла російській Ландрін ? Ну, хто ж не знає бренд "Raffaello"?! Але попри всеукраїнську популярність та величезну кількість зареєстрованих ТМ із цим ім'ям та товаром, "Рафаелло" в Україні програла в судах суперечку із захисту зовнішнього вигляду своєї цукерки. На наш погляд, програш у суді - результат неправильно обраної стратегії захисту бренду. Ця стаття розповідає про судові суперечки російської компанії "Ландрін" із ТМ "Raffaello".
  • Назва населеного пункту як торгова марка мінеральної води. У магазині біля відділу води нас зустрічають безліч назв. Кожна з них – бренд конкретного виробника. Деякі з виробників води, у тому числі і мінеральної води, насилу підбирають назви для своєї продукції. І часто при цьому звертаються до нас із запитаннями: "А чи можна в назві води використати назву населеного пункту?" Відповідь на це питання містить ця стаття.
  • Тотожність і схожість торгових марок. На перший погляд, реєстрацію можуть пройти тільки ті знаки, які відрізняються від інших, раніше заявлених та зареєстрованих знаків. Ось і Закон України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" передбачає, що не можуть бути зареєстровані ті знаки, які тотожні або схожі до ступеня змішування зі знаками інших осіб, раніше заявлених для тих самих або споріднених товарів і послуг. Ось тому, що таке тотожність і схожість і присвячена ця стаття.
  • Реєстрація торгових марок - публічний порядок, принципи гуманності та моралі . Закон України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" передбачає, що не можуть бути зареєстровані ті позначення, що суперечать публічному порядку, принципам гуманності та моралі. Але – не дає відповіді, а що таке – цей публічний порядок? Що це за принципи гуманності та моралі? Ось наприклад, слово "Дурдом" можна зареєструвати чи ні? Відповідь – у статті.
  • Патентний повірений Кондратюк Ігор Вікторович. Вам потрібен патент, ТМ, а може і те, й інше разом? А може, на Вас подали до суду під приводом порушення прав на бренд? Значить, Вам потрібен Повірений та Адвокат. А краще – одразу обидва. Стаття знайомить Вас з одним із спеціалістів у праві інтелектуальної власності.
  • Патентний повірений, Адвокат Яна Кондратюк. Вже 15 років досвіду! Атестована як Повірений у 2017 році для роботи з такими об'єктами права інтелектуальної власності, як торгова марка, промисловий зразок (промисловий дизайн), винахід, корисна модель та найменування місць походження товару.
    Як Адвокат спеціалізується на цивільних та господарських спорах, пов'язаних з об'єктами інтелектуальної власності.
  • Внесення торгової марки до Митного реєстру України. Уявляєте - митниця стоїть на варті Ваших прав на ТМ, винахід та навіть об'єкта авторських прав! І реально працює. Звичайно, це не Вам не кришталево чесний колишній начальник царської митниці Павло Артемович Верещагін... Але все ж таки - митниця України стоїть на варті!
    Читайте, корисна інформація про те, як торговельну марку, промисловий зразок чи об'єкт авторського права внести до Митний реєстр України.
  • ТОП-4 класів МКТП у реєстрації торгової марки. Як дізнатися, яка сфера бізнесу розвивається в Україні? Правильна відповідь дасть кількість брендів, зареєстрованих у тому чи іншому класі МКТП - Міжнародної класифікації товарів і послуг.
  • Товарний знак - Фірмовий знак якості. Статтю написав дуже давно один дуже шанований Патентний повірений - Куцевич Валерій Людвікович. На жаль - той, хто вже пішов з нашого неспокійного світу.
    Незважаючи на давність написання статті - вона і досі дуже цінна точними спостереженнями і вірними висновками Автора про те, якими мають бути позначення, що заявляються.
  • Що таке бренд і як його створити? Стаття стосується брендингу. Незважаючи на давність написання, вона й досі актуальна.

Домен ua та торгова марка

  • Домен UA - у небезпеці! Ситуація в домені UA зараз викликає особливу тривогу. Адміністратура домену, яка рішенням Антимонопольного комітету України вже визнавалася монополістом зі 100% часткою ринку, знову намагається переділити ринок, запровадити нові платежі та підвищити ціни. АМКУ своїм рішенням вже штрафував монополіста за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, але урок, мабуть, не пішов на користь.
  • Зловживання монопольним становищем - карається законом! Рішення Антимонопольного комітету України з ТОВ "Хостмайстер". Цим Рішенням АМК України визнав ТОВ "Хостмайстер" монополістом на українському доменному ринку зі 100% часткою ринку і оштрафував за зловживання монопольним становищем на 60 тисяч гривень.
  • Домен UA - пароль, Реєстрант та Реєстратор домену. Домен UA - це особливий вид мережевого маразму. Навіщось колись зв'язали домен UA та ТМ. Тепер – розв'язати вже чомусь не можуть. Хоча – жодної торгової марки чи домену від сквотерів – не врятували. І приклад судових проблем з адресою google.ua - тому для прикладу. У статті зроблено спробу відповісти на запитання: хто в Україні Реєстрант домену? А хто Реєстратор? Але розуміти щось у цьому треба, бо іншої країни та домену UA – у нас не буде.
  • Що таке домен, що таке хостинг, сервер та сайт. Написано максимально просто про складні питання: домен, хостинг, сервер та сайт. Автор намагався звести складні пояснення природи доменних імен до простого розуміння тексту. Просто – про складне! :)

Trademark – міжнародна реєстрація бренду

Винахід

  • Винахід чи Корисна модель? Багато Заявників, створивши якесь нове технічне рішення (пристрій або спосіб), часто розмірковують над непростим запитанням: А на що краще подати заявку: на корисну модель чи на винахід?. Справді, це непросте питання. Але вони мають рацію, поставивши собі таке питання, тому що від рішення щодо патентування потім залежить дуже багато. Особливо – у міжнародному плані.

Корисна модель

  • У чому користь корисних моделей. Статтю написано Куцевичем Валерієм Людвіковичем (на жаль, уже покійним), Патентним повіреним України, одним із засновників патентної справи в Україні. У статті добре розкрито такий об'єкт права інтелектуальної власності, як Корисна модель.

Промисловий зразок

  • Патент на промисловий зразок з Патентним повіреним Стаття Провідного юриста нашого Агентства, Інні Панасюк, для складання заявки на промисловий еталон. Матеріал написаний на підставі складання документів на реєстрацію реального об'єкта, це - підошва для взуття. У статті дана коротка примітка по складанню Опису промислового зразка.
  • Промисловий зразок та його реєстрація. Промисловий зразок захищається шляхом реєстрації. Але мало пройти цю процедуру. Дуже важливо, щоб отриманий результат захищав Ваші права. Тому що однозначно, що є безліч ситуацій, коли охоронний документ є, а прав немає.

Авторське право

  • Авторське право в театрі. Дуже цікава стаття про те, які авторські права має колектив, який бере участь у виставі. Автором статті надано російський погляд на проблему авторських прав у театральних постановках.

Ліцензійні договори

Судова практика

  • Суд по доменах pegintron.com.ua та schering-plough.com. ua. Доменні суперечки - все частіше явище в українській судовій практиці. Успішні бренди часто стають предметом суперечливих ситуацій навіть у віртуальному адресному світі.
  • Суд за домен parkovemisto.com.ua. Судова суперечка за адресу parkovemisto.com.ua - ще раз про цікаві моменти доменних суперечок із коментарями Юриста Агентства.

Ноу-хау

  • Ну і як у Вас щодо НОУ-ХАУ? Ноу-хау - не належить до об'єктів права інтелектуальної власності. Це – Ваш секрет! І секрет треба берегти. Але все ж таки з секретом іноді хочеться пограти: розпорядитися ним, заробити чого. Про те, як розпорядитись ноу-хау - читайте у статті.