Реєстрація торгової марки
Україна, Євросоюз та всі країни світу
RU
UA

Патент на винахід і корисна модель - державна реєстрація з TM.UA

1. Загальна інформація про патент на винахід і патент на корисну модель



патент на винахід

Наші патентні повірені пропонують вам професійну допомогу в отриманні патенту на винахід в Україні, а також у процесі міжнародного патентування. А наявний у нас штатний Адвокат - захистить ваші права по патенту. Ми надаємо повний спектр патентних послуг, починаючи з патентного пошуку та підготовки заявки і закінчуючи реєстрацією винаходу як в України, так і за її межами.
Чому замовники обрають саме нас? Наш досвід понад 20 років успішного патентування та реєстрації винаходу і корисної моделі, два Патентні повірені та сотні успішно оформлених патентів. Ми знаємо, як досягти бажаного результату та добре вміємо працювати на потрібний вам результат!

2. Які патенти видає Україна?


Українська держава видає патенти (охоронні документи встановленого зразка) на такі об'єкти інтелектуальної власності:
Винахід.
Корисна модель (далі скорочено — КМ).
Зауважимо, що такий об'єкт права інтелектуальної власності як винахід, законодавчо визнають всі держави світу. Але до корисної моделі досить різне ставлення у різних державах світу. Наприклад, візьмемо Сполучені Штати Америки - так у них будь-яке нове рішення продукту чи процессу, то є винахід. Американске законодавство не визнає корисну модель.
Приклад того, яким є патент на винахід, Приклад патенту на винахід представлений зліва вгорі. Він був отриманий для нашого Клієнта. Сам документ доступний для перегляду, якщо натиснути на його зображення. Цей патент стосується нового технічного рішення, пов'язаного з рецептом на майонез, і був зареєстрований нашими фахівцями.
Приклад того, яким є патент на корисну модель, розміщений внизу сторінки, його також можна переглянути за допомогою натискання на зображення. Ці зразки охоронних документів демонструють, що наші патентні повірені мають давній та значний досвід вдалої роботи з винаходами.
Варто зазначити, що винахід визнається всією міжнародною спільнотою, тоді як корисна модель не має такого визнання в багатьох країнах. Зокрема, у Канаді, США та у Великобританії всі нові технічні рішення класифікуються як винаходи.

Як замовити патент на винахід?

Телефонуйте 0987733353, напишіть в Telegram або у Viber


3. Що таке патент на винахід та патент на корисну модель?


Це документ, який видається уповноваженим державним органом, Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій (УкрНОІВІ), та який підтверджує:
Належну реєстрації винаходу або моделі;
Особи та майнові права Заявника (Заявників);
Особисті немайнові та немайнові права Винахідника (винахідників);
Дату, з якої починають діяти права Заявників;
Обсяг прав на винахід чи модель відповідно до змісту формули, опису та креслень, що є обов'язковими частинами патенту;
Декілька інших бібліографічних даних, таких як назва винаходу або корисної моделі, дата набуття чинності прав, термін дії охорони, міжнародна патентна класифікація, номер і дата подання заявки, пріоритет тощо.
Патент видається як державний охоронний документ після проходження відповідної законодавчо визначеної процедури експертизи та реєстрації. Важливо зазначити, що патент на корисну модель не підлягає кваліфікаційній експертизі і видається на основі лише формальної експертизи, яка перевіряє правильність оформлення документації та правильну сплату зборів і мита.

4. Три основні відмінності патенту на винахід від патенту на корисну модель


Перша відмінність - експертиза. Заявка на реєстрацію винаходу проходить Кваліфікаційну експертизу, яка визначає новизну (всесвітню!), промислову придатність та винахідницький рівень заявленого рішення. Натомість заявка на корисну модель не має такої процедури. Патент на корисну модель отримується за декларативним принципом, без проведення експертизи на новизну та промислову придатність. А ось по документах Заявки на реєстрацію ці два об'єкти абсолютно схожі: на експертизу подаються одні й ті ж самі документи. Але наявність Кваліфікаційної експертизи — це суттєва відмінність процедури щодо винаходів.
Друга відмінність - термін дії прав. Патент на винахід має строк дії прав у 20 років, тоді як патент на корисну модель — лише 10 років.
Третя відмінність - об'єкти реєстрації. В Україні винахід може бути практично будь-яким, та будь-чим, від моторів, автівок, генетичних розробок до процесів (способів) роботи штучного інтелекту. І може поєднувати у заявці різні компоненти, наприклад - пристрій та спосіб його отримання, або - речовина та спосіб її отримання. А ось у випадку корисної моделі об'єктом може бути або лише пристрій, або лише спосіб, що суттєво обмежує можливості патентування різноманітних рішень.

5. Що легше та дешевше отримати, патент на винахід чи патент на корисну модель?


Відмінності патентування в Україні винаходу і моделі:
За процедурою. Заявка на винахід обов'язково має Кваліфікаційну експертизу, яку проводять експерти Укрпатенту. А в моделі — Кваліфікаційна експертиза відсутня взагалі.
За вартістю. Реєстрація КМ обійдеться Вам дещо дешевше.
За простотою отримання. Охоронний документ на КМ видають на підставі тільки рішення Формальної експертизи. Воно каже: матеріали Заявки оформлені правильно? — Так. Збори за подання Заявки сплачені правильно? — Так. Тоді отримайте Висновок Формальної експертизи про можливість видачі патенту, оплатіть держзбір за публікацію та держмито за видачу — та отримаєте охоронний документ.
За строком чинності прав. Патент на КМ діє лише 10 років, на відміну від патенту на винахід, який діє 20 років.
Таким чином, отримати патент на корисну модель – набагато простіше, швидше і трішки дешевше, ніж винахід.

6. Патент на винахід та КМ - ціна патентування


патент корисна модель
а) Патент на корисну модель.
Вартість наших послуг з підготовки та супроводу заявок становить 20.000 гривень.
Сюди входять послуги:
• Доопрацювання Опису нового технічного рішення, створеного Винахідником, та його адаптацію відповідно до вимог Правил складання та подання заявок. Важливою є доробка опису винаходу, який складається Винахідником.
 Важливе зауваження щодо Опису. Унікальне технічне рішення, яке розробив Винахідник, перебуває лише в його свідомості. Патентний повірений не володіє навичками читання думок і тому може оперувати тільки тією інформацією, яку надає сам Винахідник або команда розробників. Важливою частиною процесу є активна співпраця між винахідником і повіреним для чіткого відображення новизни в формулі.
Складання Формули. Стандартна структура включає один незалежний пункт і до трьох залежних пунктів. Співпраця між винахідником і повіреним має вирішальне значення для того, щоб усі інновації були адекватно представлені у формулі.
• Підготовка всіх необхідних документів для патентування в Україні.
• Подання Заявки до УкрНОІВІ та контроль її проходження.
Важлива примітка по Заявці на КМ. Витрати на відповіді на запити формальної експертизи, які не стосуються роботи повіреного, оплачуються окремо в межах 1.200–2.400 грн згідно з п. 25 нашого кошторису.
Держзбори та держмито. Державні збори та мито: державні збори сплачуються за подання заявки й публікацію; мито — за видачу патенту; щорічно також сплачуються збори для підтримки дії патенту.
Розмір держзборів. Розмір державних зборів значною мірою залежить від того, чи є винахідник заявником як фізична особа, чи заявником є юридична особа (компанія), а також від кількості пунктів у формулі моделі. Ми зможемо визначити точну суму держзборів після з'ясування цих деталей.
Для розуміння розміру сум інформуємо, що держзбір за подання Заявки на КМ, формула якої містить не більше трьох пунктів, для юрособи становить 2.400 грн.
Примітка. Якщо заявку подано у електронному вигляді (що є нашим стандартом), то держзбір складає лише 80% зазначеної суми — тобто 1.920 грн. Якщо ж фізособа є одночасно заявником і винахідником моделі, тоді ставка становитиме лише 20% — тобто 480 грн.
Державний збір за публікацію про видачу патенту на КМ становить 600 грн, держмито – 17 грн. Якщо Заявник також є і Винахідником, то збір становить 120 грн, держмито — 17 грн.
РАЗОМ патент на КМ в мінімальному випадку з урахуванням електронного подання Заявки та знижок:
• Якщо Заявником є Винахідник: наші послуги (20.000 грн) + за подачу (384 грн) + за публікацію (120 грн) + мито за видачу (17 грн) = 20.521 грн.
• Якщо Заявник не є Винахідником: наші послуги (20.000 грн) + за подачу (1.920 грн) + за публікацію (600 грн) + мито за видачу (17 грн) = 22.537 грн.

б) Патент на винахід.
Вартість наших послуг з підготовки та супроводу Заявки. Вона зазвичай становить 25.000 гривень.
Сюди входять такі самі послуги, що зазначені вище у КМ, але додатково:
• Підготовка та подання Клопотання на проведення Кваліфікаційної експертизи Заявки.
• Замовлення та контроль прискореної експертизи (при замовленні та оплаті такої послуги).
Держзбори та держмито. Державні збори сплачуються за подання Заявки й за публікацію, а держмито — за видачу Патенту. Також надалі щороку оплачуються держзбори за підтримку дії патенту.
Розмір держзборів. Він істотно залежить від того, хто буде Заявником: Винахідник (фізична особа) або Ваша компанія (юрособа), а також кількість пунктів формули винаходу. Держзбори ми розрахуємо після того, як знатимемо: хто Заявник і скільки буде пунктів у формулі.
Для розуміння розміру сум інформуємо, що держзбір за подання Заявки на Винахід, формула якого містить не більше трьох пунктів, для юрособи становить 1.600 грн.
Примітка. За подання Заявки у формі електронного документа (тобто — електронної Заявки, а ми так робимо завжди) держзбір становить лише 80 відсотків зазначеного вище розміру. Тобто — 1.280 грн. Якщо ж фізособа — Заявник є Винахідником, то тоді сплачується лише 10 відсотків встановленого розміру держзбору. Тобто — 160 грн.
Кваліфікаційна експертиза Заявки. Держзбір за її проведення в разі, якщо формула має один незалежний пункт складе 6.000 грн. І в разі, якщо Заявник — це фізособа і він же Винахідник, то тоді сплачується лише 10 відсотків встановленого розміру держзбору, тобто — 600 грн. Державний збір за публікацію становить 400 грн, але якщо Заявник є Винахідником, то збір становить 40 грн, держмито — 17 грн.
ЗАГАЛОМ витрати по Винаходу в мінімальному випадку з урахуванням електронного подання Заявки та знижок:
• Якщо Заявником є Винахідник: наші послуги (25.000 грн) + за подачу (128 грн) + за Кваліфікаційну експертизу (600 грн) + за публікацію (40 грн) + мито за видачу (17 грн) = 25.785 грн.
• Якщо Заявник не є Винахідником: наші послуги (25.000 грн) + за подачу (1.280 грн) + за Кваліфікаційну експертизу (6.000 грн) + за публікацію (400 грн) + мито за видачу (17 грн) = 32.697 грн.

Таб.1: Зведена таблиця стандартної вартості послуг та державних зборів без знижок

Дії та послуги Вартість, грн
1 Послуга підготовки та супроводу Заявки:
· 1-й Варіант: Корисна модель
20.000
· 2-й Варіант: Винахід
25.000
2 Окремо Патентно-інформаційний пошук:
8.000
3 Державні збори за подання Заявки (код збору 10100):

· За подання заявки на винахід, формула якого містить не більш як 3 пункти
1.600
· За подання заявки на корисну модель, формула якої містить не більш як 3 пункти
2.400
· За подання міжнародної заявки на винахід, формула якого містить не більш як 3 пункти
1.600
4 За проведення Кваліфікаційної експертизи заявки на винахід 11600:

· Якщо формула винаходу має один незалежний пункт
6.000
· додатково за кожний незалежний пункт формули винаходу понад один
6.000



7. Вартість додаткових послуг патентування.


1) Якщо під час чи після закінчення Патентного пошуку для з'ясування рівня техніки, пошуку аналогів та визначення прототипу (далі скорочено — Пошук) у Заявника виникне необхідність зміни пошукових слів, класу Міжнародної патентної класифікації (МПК) тощо, то може бути проведений другий, додатковий Пошук. Вартість додаткового Пошуку складає 5.000 грн. Такий Пошук робиться окремо, в оговорені терміни та оформляється окремим Звітом.
2) Якщо під час роботи над Заявкою у Замовника виникнуть додаткові технічні рішення (варіанти незалежних чи залежних пунктів Формули), вартість додаткової роботи над кожним варіантом додаткового технічного рішення (варіантом формули) складає:
- за один додатковий незалежний пункт формули (другий і більше) - від 3.000 грн до 5.000 грн.
- за один додатковий залежний пункт формули (четвертий і більше) - 200 грн.
3) Відповіді на Запити Формальної експертизи, які прямо не пов’язані з роботою Повіреного, оплачуються Заявником окремо згідно з тим обсягом роботи, який буде виконано Повіреним, у розміру, як правило, від 1.200-2.400 грн. Про це - п. 25 прайсу.
4) Відповіді на Запити Кваліфікаційної експертизи, які прямо не пов’язані з помилками в роботі Повіреного, оплачуються Заявником окремо згідно з тим обсягом роботи, який буде виконано Повіреним, у розміру, як правило, 2.400 грн за годину. Про це - п. 25 прайсу. При цьому будь які виправлення або уточнення щодо змісту рішення виконує Замовник, а Повірений консультує щодо змісту таких виправлень чи уточнень Замовника.
Будь яка з вищезазначених сум за взаємною згодою сторін сплачуються або до початку, або під час роботи над такими додатковими послугами, або вже після їх виконання (у тому разі, коли час на виконання не може бути передбачено). Порядок оплати одноособово визначає Повірений.
5) Стандартним терміном складання всіх документів Заявки що на винахід, що на КМ є 1 (один) місяць. Цей термін буде витриманий у тому разі, якщо Замовник плідно працює з повіреним майже щодня крім вихідних. Але у деяких випадках Замовник чи Винахідник змінюють своє рішення (розширюють, створюють нові варіанти тощо). Це вже веде до затримок у роботі чи змін у створених документах. Але додатковий час роботи Повіреного повинен бути оплаченим. Інакше, якщо додатковий робочий час Повіреного не буде оплачений, то стояти йому з капелюхом на майдані Незалежності та просити милостиню!) А хто такого життя бажає?)
Вище зазначені суми сплачуються до початку або під час нашої роботи над такими додатковими послугами.

Замовити реєстрацію винаходу!

Телефонуйте 0987733353, напишіть в Telegram або у Viber


8. Скільки часу займає реєстрація патенту на винахід?


Стандартно патентування винаходу в Україні займає не менш 1-1,5 року. Іноді й більше. Така довга тривалість пояснюється тим, що Кваліфікаційна експертиза триває досить довго, іноді по пів року. А з Запитами та відповями на них - може і рік тягнутись. Відомству потрібен час, щоб вникнути у заявлене рішення, провести пошук та перевірити критерій новизни винаходу та прийняти рішення.
Стандартно на патентування корисної моделі потрібно 6-8 місяців. Перевіряється тільки заявочна документація та сплата зборів.

патент на винахід 7 кроків для реєстрації

9. Сім кроків для реєстрації винаходу або корисної моделі


Розпочати процес досить просто, якщо дотримуючись кроків, визначених нижче. Отримання правової охорони на будь-яке нове рішення включає наступні кроки:
Крок перший: отримання інформації про Автора (-ів) (Винахідника) та Заявника (Заявників). Це важливо для визначення того, чи має Замовник право знижки на державні збори. На ваш запит щодо патентування ми надішлемо вам або у Viber чи у Telegram, або електронною поштою Анкету-замовлення. Після її заповнення ви повертаєте її нам в електронному вигляді. Заповнена Анкета є необхідною для розуміння того, хто є автором — винахідником, а хто — заявником. Автором — винахідником рішення може бути тільки фізична особа, оскільки юридичні особи не здатні до творчого мислення! :)
Крок другий: отримання деталей нового технічного рішення. Ми надішлемо вам спеціальний документ — "Форму для ознайомлення з новим рішенням". Після її заповнення ви повертаєте її нам в електронному вигляді, але вже разом з іншими документами, які стосуються вашого технічного рішення: схеми, креслення, фотографії або відеоматеріали (а краще - все з перерахованого!).
Крок третій: фінансово-договірні розрахунки. Після узгодження об'єкта, завдань і термінів нашої роботи ми підготуємо рахунки та договори і надішлемо їх вам на email. Після 100% оплати рахунків ми почнемо роботу.
Крок четвертий: перевірка вашого рішення на промислову придатність, подальший пошук аналогів та визначення прототипу. Ця послуга надається нами на підставі 100% передплати або тільки за пошук, або за повний набір послуг патентування. Після перевірки вашого рішення на промислову придатність ми проведемо Патентно-інформаційний пошук. Його мета - це з'ясування рівня технологій, пошук схожих рішень та визначення прототипу технічного рішення Заявника. Про отримані результати складається письмовий Звіт, який висилається на вивчення Замовнику. А виявлені патентні документи та технічні рішення - викладаються у мережі інтернет на drive.google.com.
Крок п'ятий: ознайомлення Замовника із письмовим Звітом про проведений пошук та викладеними результатами не Google-Диску. Замовник вивчає Звіт та виявлені схожі рішення у викладених результатах (у файлах) не Google-Диску. Далі Патентний повірений та Заявник обговорюють виявлені рішення, можливі зміни чи уточнення щодо наявного рішення Замовника.
  5.1. Важливе застереження. Передбачити результати пошуку неможливо. Тому якщо ми виявимо співпадаюче рішення і стане зрозумілим, що подальша робота по патентуванню не має сенсу, то отримана оплата за вирахуванням 8000 грн — повертається Замовнику. Ці 8000 грн — це оплата за надані послуги вивчення вашого нового технічного рішення, ознайомлення з рівнем техніки у галузі патентування, подальших підготовки та проведення Пошуку. Якщо тотожних рішень не виявлено — робота продовжується.
Крок шостий: складання Опису, Формули та Креслень, інших заявочних документів. Разом із Замовником ми працюємо над матеріалами Заявки, при цьому основний зміст Опису формулюється ним у тісній співпраці з повіреним. Якщо треба – ми спільно вносимо зміни до матеріалів Опису. Після узгодження всіх документів Заявки (Опису, Формули, Креслень та Реферату) ми подаємо Заявку та розпочинаємо процедуру реєстрації.
Крок сьомий: подання Заявки та її експертиза, отримання Патенту. Подання заявки та проведення експертизи з отриманням патенту. Ми подаємо заявку до УкрНОІВІ та оплатимо необхідні збори. Протягом розгляду можуть надходити письмові Запити експертизи щодо уточнень або змін у матеріалах заявки. У такому випадку ми будемо вас інформувати про це й пропонувати можливі варіанти дій. У разі рішення про видачу патенту ми сплатимо мито за його видачу. Зазначимо, що з 2024 року в Україні паперові патенти вже не видають. Для завантаження видається тільки посилання на pdf-документ. Ми його завантажимо, отримаємо, перевіримо та відправимо на Вашу адресу.
   7.1. Важливе застереження. Хоча документи Заявки на винахід та на корисну модель дуже схожі, але самі процедури, терміни та документи - дещо відрізняються. Докладніше про це — є вище на цій сторінці.

10. Що не може бути запатентоване?


Не всі технічні рішення можуть бути захищені патентами згідно з законом про винаходи і моделі, який чітко окреслює категорії об'єктів, що не визнаються як винаходи чи корисні моделі:
• Наукові відкриття у будь-якій галузі знань, теорії та математичні методи – вони лежать у сфері фундаментальних знань, а не прикладного застосування.
• Алгоритми, правила проведення ігор, конкурсів, методи організаційної діяльності – такі процеси не є технічними рішеннями, навіть якщо мають важливе практичне значення.
• Комп’ютерні програми – сам код або програмне забезпечення патентуванню не підлягає, хоча його можна захистити авторським правом.
• Способи представлення інформації – таблиці, графіки, схеми, акустичні або візуальні знаки, дорожні знаки, шрифти не є технічними рішеннями.
• Промисловий дизайн (зовнішній вигляд продукту) – якщо об’єкт не має функціональної або технічної новизни, а лише задовольняє зорові чи естетичні потреби. Але промисловий дизайн охороняє промисловий зразок, про що є сторінка на нашому сайті.

11. Критерії патентоздатності винаходу і корисної моделі


Діючий Закон "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" встановлює чіткі умови, за яких технічне рішення може бути визнано патентоздатним. А саме:
А) Новизна – рішення не повинно бути відоме у світі до моменту подання заявки.
Б) Промислова придатність – рішення має бути практично застосовним.
В) Винахідницький рівень – об'єкт не має бути очевидним для фахівця у відповідній сфері. Але цей критерій діє тільки на винаходи. Для корисної моделі достатньо двох критеріїв: новизни та промислової придатності.
Що впливає на новизну рішення?

Інформація про винахід, якщо вона була розкрита публічно, може вплинути на визнання патенту. Однак закон передбачає виняток: якщо розкриття сталося самим винахідником або особами, які отримали інформацію безпосередньо від нього, протягом 6 місяців до подачі заявки, така публікація не буде підставою для відмови в патентуванні. Втім, доведення цієї обставини покладається на самого заявника.
Рівень техніки винаходу: що враховується?

Щоб визначити новизну, експерти аналізують "рівень техніки" — тобто всі загальнодоступні джерела інформації, які були опубліковані до дати подання заявки. Сюди входять:
- наукові статті;
- патенти інших винахідників;
- публікації в спеціалізованих виданнях;
- загальнодоступні джерела, з якими будь-яка особа могла ознайомитися.
Винахідницький рівень рішення: як його оцінюють?

Винахід має винахідницький рівень, якщо його не можна вивести зі знань, які вже були доступні спеціалістам у цій сфері.
Фахівець у патентній експертизі спирається на довідники, монографії, спеціалізовану літературу або вже зареєстровані патенти. Якщо заявка стосується кількох технічних галузей, до аналізу можуть залучати групу експертів.
Також враховується, чи є нові технічні рішення очевидною комбінацією вже відомих технологій. Якщо можливість об’єднання таких елементів не є інтуїтивно зрозумілою для фахівця – це буде аргументом на користь винахідницького рівня.
Промислова придатність винаходу і корисної моделі.

Технічне рішення має мати практичне застосування. Це означає, що його можна реалізувати у виробництві або іншій сфері діяльності. Якщо об’єкт ґрунтується на гіпотезах або теоріях, які неможливо реалізувати на практиці, його не можна вважати промислово придатним. При поданні заявки необхідно надати Опис призначення об’єкта – як він має функціонувати. А також треба подати і технічну документацію – креслення, формули, способи застосування. Доречно подати експериментальні підтвердження – дані, що доводять працездатність винаходу. Це все є доказом промислової придатності. Зрозуміло, що такі рішення, як "філософський камінь", "джерело безкоштовної енергії галактики" чи "вічний двигун" з точки зору сучаснї науки - не мать свого технічного рішення. Але хто ж його знає на майбутнє? Вчені вже кажуть, що і швидкість світла можна перевищити. Може і можна. Але патент на це у УкрНОІВІ - не дадуть!)

Деякі уроки з нашого досвіду патентування.

Отримання патенту – це один із ключових інструментів захисту прав Винахідника та Заявника. Але для успішного патентування важливо чітко розуміти критерії, яким має відповідати винахід або корисна модель. Наш досвід показує, що навіть невелика неточність у формулюваннях може коштувати винахіднику прав по патенту. Саме тому залучення Патентного повіреного часто є розумним рішенням, щоб мінімізувати ризики і підвищити шанси на успішне отримання охоронного документа.

12. Фаховий Патентний повірений як суттєвий важіль успіху


Є в Україні інститут патентних фахівців, вони так і називаються — Патентний повірений. Але запевняємо Вас, що далеко не кожному Повіреному під силу правильно скласти Опис та написати Формулу. Також враховуйте наступне: зовсім не кожен Повірений є атестованим для роботи з винаходами і корисними моделями. І не кожний Повірений, якому Ви побажаєте довірити складання Заявки, зможе це зробити на високому професійному рівні, так як він повинен бути фахівцем у цій галузі знань, мати певну вищу освіту. Або принаймні - вищу технічну освіту. Навіть такий Повірений, який у принципі вміє розумно скласти Формулу і правильно підготувати матеріали Опису, і то не може взятися за будь-яку галузь знань (якщо в нього є совість, звичайно). Наприклад, наш Патентний повірений упевнено напише Вам заявку на механіку та суміжні галузі. Бо наявність у нього вищої технічної освіти дозволяє йому ставитись із розумом до такого патентування.

13. Патентний FAQ - запитання та відповіді щодо реєстрації винаходу


Де знайти приклад патенту на винахід?

Сам приклад патенту на винахід є у нас на сайті тут, а приклад Опису патенту на винахід є тут. Але є й інший шлях. Повну інформацію про винаходи надає Спеціальна інформаційна система УКРНОІВІ (СІС), яка призначена саме для пошуку відомостей про об'єкти промислової власності, та знаходиться тут - https://sis.nipo.gov.ua/uk/search/simple/.

Як скласти патент на винахід?

Основним документом, який доцільно користуватись, є чинна редакція "Правил складання, подання та проведення експертизи заявки на винахід і заявки на корисну модель". Пошук у Google легко його знаходить.

Скільки коштує патент на винахід?

Вартість отримання патенту на винахід складається з вартості державних зборів та державного мита за видачу патенту. І це незначні суми, мінімально для самого винахідника у разі подання електронної Заявки це буде лише 785 грн. Але така вартість буде тільки у тому випадку, якщо Винахідник зможе сам скласти Опис і Формулу винаходу. А це вже досить складно. Або тоді треба платити Патентному повіреному. У нас така послуга є, вартість повного супроводження для винаходу складає від 25.000 грн. Чому від? Тому що винаходи різні. Як різні, наприклад, олівець та трактор. Але конструкція як олівця, так післіі трактора - може бути винаходом.

Який термін дії патенту на винахід?

Термін дії патенту на винахід складає 20 років від дати подання Заявки до УкрНОІВІ. Але треба розуміти декілька суттєвих особливостей встановлення цієї дати. З одного боку, дата подання заявки є дата одержання УкрНОІВІ документів, які містять: а) заяву про реєстрацію винаходу; б) мають відомості про самого заявника та його адресу; в) містять документ, який має враження опису винаходу. Але якщо у цих документах є помилки, на які надійде запит, то датою подання заявки вважається дата одержання відповідно виправлених матеріалів. Те саме стосується креслень. Якщо вони повинні бути, а їх нема, то датою подання заявки вважається дата одержання належно оформлених креслень.

Коли починають діяти права на винахід?

Права на винахід діють з дня, наступного за датою державної реєстрації винаходу. Тобто: майнові права на винахід з'являються тільки після його державної реєстрації. На підставі рішення УкрНОІВІ про реєстрацію винаходу здійснюється його державна реєстрація шляхом внесення до Реєстру відповідних відомостей.


14. Консультації щодо патентування


Безкоштовні патентні консультації в компанії "Українські торговельні марки" надають фахові юристи з багаторічним досвідом та патентні повірені (Патентний повірений Кондратюк Ігор Вікторович та Патентна повірена, адвокат Яна Кондратюк). Перш ніж поставити запитання, будь ласка, скористайтеся пошуком по сайту: відповіді вже можуть бути. Можливо, ваша тема вже обговорювалася.
Усна консультація щодо патентування до 15 хвилин - безкоштовно!
Письмові консультації опрацьовуються протягом трьох робочих днів, а їх вартість визначається з почасової оплати 2400 грн за одну годину. Така сама вартість у годинної телефонної консультації, але є можливість замовити телефонну консультацію до 30 хвилин за 1200 грн.

Як замовити патентну консультацію?

Телефонуйте 0987733353, напишіть в Telegram або у Viber


Зміст розглянутих питань:
1. Загальна інформація про патент на винахід та патент на корисну модель.
2. Які патенти видає Україна.
3. Що таке патент на винахід та патент на корисну модель.
4. Три основні відмінності патенту на винахід від патенту на корисну модель.
5. Що легше та дешевше отримати, патент на винахід чи патент на корисну модель?
6. Патент на винахід та КМ - ціна патентування
7. Щодо додаткових послуг патентування
8. Скільки часу займає реєстрація патенту на винахід.
9. Сім кроків для реєстрації винаходу або корисної моделі.
10. Що не може бути запатентоване.
11. Критерії патентоздатності винаходу і корисної моделі.
12. Фаховий Патентний повірений як суттєвий важіль успіху.
13. Патентний FAQ - запитання та відповіді щодо реєстрації винаходу.
14. Консультації щодо патентування.


Автор: Патентна повірена Яна Кондратюк, адвокат.
© Яна Кондратюк, 2025.