Реєстрація торгової марки
Україна, Євросоюз та всі країни світу
RU
UA

Перевірка торгової марки

Перевірка ТМ - що це та для чогоперевірка торгової марки

Стисло про саме важливе:
Що таке перевірка торгової марки? До початку реєстрації торгової марки наші фахівці перевіряють, чи не суперечить Ваш знак вимогам ст. 5 та 6 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" (далі скорочено - Закон про знаки)? Та також перевіряють, чи є вже заявлені знаки, які суттєво схожі із Вашим, а тому можуть завадити зареєструвати Ваше знак.
• Для чого вона потрібна? Для того, щоб Ваша Заявка не отримала Відмову у реєстрації.
• Хто проводить? Або наші Патентні повірені, або фахівці НОІВ. Пояснимо, що відповідно до Закону до Розпорядження КМУ від 28.10.2022 передбачено, що "Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій" виконує функції Національного органу інтелектуальної власності. Тому далі скорочено - НОІВ.
• Терміни проведення? Від 3-4 робочих днів у нас. А у НОІВ - 7 днів. Чи можливо швидше? Можливо! Про це є нижче.
• Що Ви отримаєте? У нас - письмовий Звіт із Висновками та Рекомендаціями. А від НОІВ – лише перелік схожих знаків.
• Вартість? Мінімально - 1200 грн для словесного знаку по одному класу МКТП.
• Чи можна не робити? Можна. Але тоді відповідальність за Заявку буде на Вас.


Перевірка торгової марки за 24 години!


Тільки у нас! Вам потрібно терміново? Не питання! Ми готові перевірити знак за 24 години, рахуючи від часу отримання 100% вартості! Напишіть нам, що за слово Ви хочете перевірити, для яких товарів чи послуг та оплатіть. Протягом 24 годин робота буде зроблена! І Ви на електронну пошту отримаєте письмовий Звіт про перевірку торгової марки з Висновками та Рекомендаціями!
Вартість перевірки за 24 години - 2400 грн.
Уточнення: датою актуалізації Звіту (станом на ...) буде вказано дату актуалізації Бази даних знаків Укрпатенту.

Як ШВИДКО провести перевірку ТМ?

Зателефонуйте 0987733353, напишіть в Telegram, Viber, Skype або на info@tm.ua


Про Вартість і Терміни перевірки ТМ


Варіанти перевірки словесного знаку:
1-й Варіант - по базі ТМ і Заявок нашого Агентства. Ця перевірка проводиться у повному обсязі: як за зареєстрованими ТМ, так і за поданими Заявками. Перевіряються лише словесні частини знаків - так швидше та інформативніше. Вартість складає 1200 грн.
За більшої кількості класів вартість обумовлюється індивідуально у кожному випадку. У простих випадках перевірка торгової марки залишиться такою самою і за трьома класами. У складних випадках (наприклад, перевірка словосполучення або слів з великою кількістю результатів, наприклад "АВТО", "ЕКО", "ТОП" тощо) вартість обумовлюється індивідуально.
Термін виконання - 3-4 робочих дні. Відлік строку – з першого робочого дня після дня надходження оплати на наш рахунок.
- Переваги: оптимальний варіант за вартістю та термінами, плюс повне виявлення проблем. Містить Висновки та Рекомендації. А через це - краще за офіційний пошук Укрпатенту (НОІВ).
- Особливості: проводиться тільки по слову (словосполученню).
- Рекомендації: для отримання домену UA пошук проводиться по всім 45-ти класам і коштує 1500 грн.
- Важливе уточнення. Зверніть увагу, що коли ми робимо пошук для домену ua по всім 45-ти класам, а знак, що перевіряється, складається з двох рівнозначних слів (наприклад, знак "АВТО ШОУ"), то ми беремо вартість як за два Пошуки, оскільки це - будуть дві дуже складні перевірки. Але сам Звіт буде зроблено як спільний документ на обидва слова разом.
2-й Варіант - пошук Укрпатенту (НОІВ). Ця перевірка, як і Варіант 1, проводиться як за зареєстрованими ТМ, так і за поданими Заявками.
- Переваги: є документ із печаткою Укрпатенту.
- Недоліки: їх документ не містить Висновків та Рекомендацій. Не буде і письмового коментаря по ситуації з виявленими позначеннями. Тобто, шанси реєстрації не визначено. І це погано!
Вартість послуг Укрпатенту (НОІВ) з перевірки словесного або зображувального позначення за одним класом МКТП складає 864 грн. Але Вам потрібні коментарі! Тому, крім послуг Агентства з підготовки, замовлення та отримання результату, ми надаємо письмові Висновки та Рекомендації по звіту НОІВ. Вартість - 336 грн. Таким чином, мінімально вартість перевірки слова або зображення по одному класу становить 1200 грн. За кожен наступний клас Укрпатент візьме ще плюс 174 грн, ми - не беремо ні копійки.
- Термін виконання Укрпатентом цієї роботи - 7 робочих днів.
3-й Варіант - по вже зареєстрованих ТМ. Ця перевірка проводиться по базою даних лише зареєстрованих знаків. Вартість - 500 грн за перший клас і плюс 100 грн за кожний наступний клас.
Термін виконання - 2-3 робочих дні.
- Переваги: дешево і швидко. Це найпростіший варіант перевірки. Особливо корисний він тоді, коли треба перевірити багато слів під час вибору кращого.
- Недоліки: не проводиться за поданими Заявками.
Проблеми: Можлива відмова у реєстрації ТМ, оскільки експертиза НОІВ перевірить позначення і за вже поданими Заявками.
- Рекомендації: застосовувати для неймінгу (підбору слова для ТМ) або щодо особливо складних слів (на зразок назви Видавничого дому "АБАБАГАЛАМАГА").

Пошук комбінованого знаку
Такий пошук проводить Укрпатент (НОІВ). Підхід НОІВ до його вартості простий: вартість складається з пошуку словесного та пошуку зображувального знаку, а тому множиться на 2. Обґрунтування: оскільки комбінований знак по своїй суті у своєму складі має два знаки (словесний та зображувальний), то і вартість подвоюється.
Таким чином, мінімально вартість перевірки комбінованого знаку за одним класом становить 1728 грн. За кожен наступний клас Укрпатент візьме ще плюс 348 грн (ми не беремо жодної копійки). Послуги Агентства з організації плюс письмові Висновки та Рекомендації становлять 336 грн. Отже, мінімальна вартість такого пошуку складе 2064 грн.
Термін проведення перевірки НОІВ - 10 робочих днів.

Замовити перевірку торгової марки


Процедура пошуку та перевірки ТМ


Мета її у тому, щоб насамперед перевірити Ваш знак на відповідність вимогам ст. 5 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг". А ця стаття чітко встановлює, що не можуть бути зареєстровані знаки, які суперечать "публічному порядку та загальновизнаним принципам моралі", або відображають "імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії" тощо.
По-друге, знак перевіряється на відповідність вимогам ст. 6 Закону про знаки. Яка також містить великий перелік підстав для відмови у реєстрації. Наприклад, ця стаття говорить про те, що не можуть бути зареєстровані знаки, що схожі із державними гербами, прапорами тощо.
Процедура перевірки складається з декількох етапів:
• Перший етап - попереднє вивчення Вашого знаку фахівцями Агентства щодо відповідності його вимогам надання правової охорони відповідно до положень ст. 5 Закону про знаки.
• Другий етап - перевірка Вашого знаку на відповідність вимогам надання правової охорони відповідно до положень ст. 6 Закону про знаки. І під час неї проходить перевірка Вашого знаку на тотожність і схожість з іншими, раніше заявленими знаками.
• Третій етап. У результаті - Замовник отримує письмовий Звіт із Висновками та Рекомендаціями.
Звітні документи. Або це Звіт Агентства, або - документ НОІВ.

Варіанти перевірки знаків
• Ви можете перевіряти словесний знак за одним або декількома класами.
• Ви можете перевіряти словесний знак по всіх 45 класах для всіх груп товарів та послуг.
• Ви можете перевіряти лише словесну частину комбінованого знаку та не перевіряти зображувальну (так дешевше).
• Ви можете перевіряти зображувальний знак або лише зображувальну частину (картинку) комбінованого знаку.
• Ви можете перевіряти комбінований знак, який містить і словесну частину, і зображувальну частину.


Для кого потрібна перевірка ТМ?


Отже, Ви задумали розпочати нову справу та вирішили дати їй нове ім'я. І слово для цього гарне вигадали. Відповідно, Ви відразу зібралися зареєструвати торгову марку.
Перше питання, яке виникає: "Треба визначитися, для яких товарів чи послуг її реєструвати? У яких класах?"
Допустимо, Ви задумали інтернет-магазин фототоварів. І ми з Вами визначили, що це буде 35-й клас Міжнародної класифікації товарів та послуг для реєстрації знаків.
На перший погляд, все дуже добре: є добре слово, зрозуміло клас для реєстрації, і тоді, здавалося б, як кажуть: "Вперед і з піснею!" Але є одне АЛЕ! Ще до того, як Вам сподобався цей знак (наприклад, слово "Меридіан") в Україні станом на 24.01.2023 вже було зареєстровано ТМ зі словом "Меридіан" чи "меридиан" за національною процедурою – аж 16! І плюс у міжнародній базі ТМ (зареєстрованих латиною зі словом "MERIDIAN") ще 9!
І тепер стає зрозуміло, що Ваша ТМ "Меридіан", не дивлячись на те, що написана (наприклад) кирилицею зеленими літерами дуже оригінальним шрифтом, з красивим жовтим сонечком поруч - все одно може отримати Відмову, незважаючи на всю її оригінальність!
У Заявника виникає питання: А чому можуть відмовити? Адже мій логотип такий оригінальний? Річ в тому, що Закон про знаки каже: не може бути в одному класі для тих самих товарів чи послуг двох знаків, тотожних або схожих до ступеня змішування. І у Заявника тоді наступне питання: Так у мене ж слово МЕРИДІАН (наприклад) написане кирилицею зеленими буквами дуже оригінальним шрифтом, з красивим жовтим сонечком поруч, а інший знак латиницею та стандартним шрифтом? Річ в тому, що, згідно із Законом про знаки, НОІВ порівнює знаки за 3 (трьома) критеріями:
візуальним (що бачимо?);
фонетичним (що чуємо?);
семантичним /смисловим (що означає це слово?).
І якщо хоч за одним з критеріїв знак Заявника і раніше заявлений знак схожі до ступеня змішування, то знаку, який заявлений пізніше, відмовлять у реєстрації. Тобто якщо ми, наприклад, читаємо виявлений перевіркою знак "MERIDIAN", то і чуємо - "Меридіан". А значить - знак "МЕРИДІАН" схожий на ступінь змішування з раніше заявленим. Тому з ймовірністю 100% – буде Відмова.
Що робити? Потрібно проводити попередню перевірку ще ДО того, як буде подана Заявка.

Чому перевірку знаку роблять спеціалісти


У Законі про знаки є ще не один підводний камінь: не все можна зареєструвати!
Наприклад, назва одного відомого українського сайту - "Дурдом" (він на домені durdom.in.ua) не отримала охорони в Україні. Укрпатент вирішив, що Україна – не дурдом. І відмовив за цією Заявкою! :)
Тому - Вам потрібна і перевірка ТМ на відповідність вимогам Закону про знаки. Тобто: а чи не порушує це позначення вимоги ст. 5 чи ст. 6 Закону про знаки?
На жаль, далеко не кожен юрист (адвокат) знає, що може бути та що не може бути торговою маркою. Для цього потрібен спеціаліст - Патентний повірений.

Чи можна не проводити перевірку

Іноді можна. Її можна було б і не проводити, якщо Ваш знак є дуже оригінальним новоствореним словом (неологізм). Але це буде ризик. І ми завжди займаємо таку позицію: проводити чи не проводити – це Вам вирішувати.
Про рекламу безкоштовної перевірки ТМ. Насправді в Україні ніде не можна безкоштовно, та ще й онлайн, провести повноцінну і якісну перевірку знаку. Бо, по-перше, безкоштовний сир буває лише в мишоловці. А по-друге, щоб правильно виконати цю дуже відповідальну, а тому - не швидку і копітку роботу, потрібен час і досвідчений фахівець. Але ми якось не помічаємо в цьому житті добрих спеціалістів із надлишком вільного часу.
Висновок про безкоштовну перевірку: або толком не перевірять, або її вартість приховають у інших послугах.

Як ШВИДКО провести пошук ТМ?

Зателефонуйте 0987733353, напишіть в Telegram, Viber, Skype або на info@tm.ua


Пошук ТМ по Мадридській Угоді та в Євросоюзі

пошук торгової марки євросоюзі

Тільки у нас на сайті:
• Пошук інформації про тотожний словесний знак, поданий на Вашу країну (тобто - на будь-яку країну) по Мадридському Протоколу. Вартість проведення - 2000 грн.
• Пошук інформації щодо наявності тотожного словесного знака серед знаків Європейської Спільноти European Union trade mark (раніше - Community trade mark). Вартість - 2000 грн.
• Пошук інформації про наявність тотожного словесного знаку у Німеччині. Вартість - 2000 грн.
• Пошук інформації про наявність тотожного словесного знаку у Польщі. Вартість - 2000 грн.
• Пошук інформації про наявність тотожної словесної TM в Іспанії. Вартість проведення - 2000 грн
• Пошук ТМ у наступних країнах (вартість - 2000 грн:
- Болгарія
- Benelux
- Чехія
- Данія
- Естонія
- Фінляндія
- Франція
- Великобританія
- Італія
- Литва
- Латвія
- Португалія
- Румунія
- Швеція
- Словаччина
- Словенія


Онлайн-бази українських знаків

Нижче – ми даємо посилання на онлайн-бази знаків. Ми не впевнені, що вони в чомусь можуть бути Вам корисні. Однозначно одне: робити висновки про можливість реєстрації Вашого знаку - не можна ні в якому разі. Щоб допомогти нашим майбутнім Клієнтам в отриманні попередньої інформації (а іноді - в набиванні ними собі "шишок"), ми приводимо посилання на Онлайн-бази українських знаків:
• sis.ukrpatent.org/uk/search/simple/, тут є всі онлайн-бази НОІВ.
• www.wipo.int/madrid/en/ - Мадридська система (База міжнародних знаків). Вона є придатною для повноцінного пошуку міжнародних ТМ. Але й цією базою треба вміти користуватися.


Ми швидко та якісно перевіримо Вашу ТМ!