Реєстрація торгової марки
Україна, Євросоюз та всі країни світу
RU
UA

Купити або продати домен UA та торгову марку

Продаж торгової марки



купити продати торговельну марку Торгова марка (а в деяких випадках, і домен ua разом із нею), а також винахід, корисна модель, промисловий зразок, об’єкт авторських прав або інший об’єкт права інтелектуальної власності (скорочено - ІВ) в період дії прав на них можуть бути:
а) Продані повністю. Назовсім і назавжди. І це дуже часта процедура, яка оформляється у письмовому Договорі передачі прав. Ця процедура має свої відмінності від продажу матеріальних об'єктів. І є особливості, про які треба знати. Про все це - ми розповідаємо нижче.
б) Продані частково. В цьому випадку буде передано назовсім та назавжди лише частину прав на ТМ. Це найбільш характерно для торгової марки.
в) Передані в користування на певний час. Це може бути як повністю, так і частково: на деякий час, на певній території, деяким способом або в деякій сфері. Ось тут уже виникають Ліцензія та Ліцензійний договір.
г) Продати або купити домен ua можна лише повністю. Не можна від нього "віддати/купити тільки шматочок". Зазначимо, що доменне ім'я в зоні ua можна передати у користування на деякий час за Ліцензійним договором. Про такі Договори - нижче.
На цій сторінці ми, в основному, будемо говорити про розпорядження правами на торгову марку як найбільш динамічний об’єкт.

ЛЕГКО та ШВИДКО купити або продати торгову марку!
Зателефонуйте 0987733353 або напишіть в Telegram, Viber, або на info@tm.ua

ДОГОВОР передання прав на торгову марку


Це Договір, за яким Власник майнових прав інтелектуальної власності на цю ТМ (знак для товарів та послуг) передає іншій особі, Правонаступнику, за певну винагороду всі майнові (матеріальні) права на цю ТМ.
Вартість передання прав на ТМ включає:
• Державний збір за реєстрацію Договору передачі прав, що складає 2.400 грн.
• Послуги Агентства з підготовки документів, їх подання до Відомства та супроводження Договору у Відомстві, отримання Рішення та передачі його Клієнту складають 1.100 грн.
• Послуги Агентства* з підготовки стандартного Договору передачі прав становлять 1.500 грн.
РАЗОМ загальна вартість процедури у стандартному випадку складає 5.000 грн.
* В окремих складних випадках Послуги Агентства можуть бути дорожчими, оскільки обсяг роботи за Договором залежить від складності ситуації. Що неминуче веде до зростання складності самого Договору.

Купити або продати торгову марку та домен


Продаж домену ua


Продати та купити домен UA можна лише шляхом передачі всіх прав (або їх частини) на ту ТМ, по якій це ім'я делеговано на момент передачі. До того ж іншого шляху немає: або повна (часткова) передача прав на ТМ і домен перейде назавжди. Або передача прав на ТМ на певний час - і домен за Ліцензійним договором тоді перейде на якийсь час.
Договір лише продажу доменного імені без Договору продажу ТМ - незаконний. Аналогічно, і Договір на тимчасове використання доменного імені UA без Договору на тимчасове використання ТМ - також незаконний.
Сам продаж та покупка домену UA - це і є передача прав на ТМ та домен. Вона обов’язково складається з двох хронологічно послідовних процедур:
1) Процедури передачі прав на ТМ.
2) Процедури зміни прав на домен UA.
Для тих, хто не знайомий із мережевою термінологією - у нас на сайті є стаття Що таке домен?

Особливості продажу домену UA


Сама важлива особливість. Вона у тому, що згідно з Цивільним кодексом України, сам цей Договір передачі прав на ТМ підлягає обов'язковій державній реєстрації у Відомстві ІВ. Якщо цей Договір не пройшов процедуру реєстрації у Відомстві ІВ, він просто недійсний для третіх осіб.
У переданні прав на ТМ є ще немало підводних камінців, будьте уважні!
Наприклад, важливими для отримувача прав на TM будуть відповіді на такі питання:
- А чи була дотримана процедура, чи правильно вона проводилась процедура реєстрації торгової марки?
- А чи немає щодо цієї ТМ заборон судів, судових позовів тощо?
- А чи не перебуває ця ТМ під заставою? Наприклад, у тому ж банку при видачі кредиту?
- А чи немає чинних Ліцензійних договорів на цю ТМ? А якщо є, то які їх умови?
- А яка це торгова марка? Хто, на кого та як здійснював реєстрацію цієї ТМ?
Це – важливі питання. І відповідь на них краще знати до оплати за передання прав на цю ТМ.
Окрема особливість передачі прав по ТМ ще і в том, що права на знак можуть передаватися не всі, а лише їх частина. Тоді не обов'язково до Покупця перейде і доменне ім'я.
Також є така особливість, що інколи передача прав не обов’язково йде на ту ТМ, реєстрація якої дозволила одержати цей домен UA. Адже згідно з Правилами української зони, його власник може поміняти номер Свідоцтва в записі про домен.
Є ще особливість. Номер Свідоцтва тієї ТМ, згідно з якою зараз існує доменне ім'я, вказаний в інформації про цей домен. І цей номер Свідоцтва завжди можна дізнатися та перевірити на сайті Адміністратора домену - ТОВ "Хостмайстер".
Номер Свідоцтва вказується у полі "license".
Національна особливість нашого адресного простору ще й у тому, що продаж доменного імені та передача прав на ТМ – це складний багатоденний процес. І небезпечний насамперед для Покупця. Замисліться: гроші Покупцем сплачено, а його права на ТМ будуть зареєстровані лише через 1,5-2 місяці! Ризик.

КОМУ доручити реєстрацію Договору передачі прав на торгову марку?


Реєстрацію Договору передачі прав на торгову марку найкраще доручати Патентному повіреному. Тільки Патентний повірений України - це атестований українською Державою фахівець у цій галузі права.
Сама реєстрація Договору передачі прав - це необхідний етап. Ми надаємо послуги з реєстрації Договорів передачі прав у Державних органах України.
Ще раз уточнимо: щоб передати права - за цією ТМ вже має бути отримане Свідоцтво!

Як ЛЕГКО та ШВИДКО купити або продати домен UA?

Зателефонуйте 0987733353, напишіть в Telegram, Viber, Skype або на info@tm.ua


Термінологія розпорядження правами ІВ
- Ліцензійний договір, це письмовий Договір розпорядження майновими правами ІВ. Цьому присвячено Главу 75 Цивільного кодексу України. Відповідно до ст. 1109 ЦК Глави 75 ЦК України за Ліцензійним договором одна Сторона, тобто Ліцензіар, надає другій Стороні, тобто Ліцензіату, дозвіл на використання об'єкта права ІВ (видає Ліцензію). У цьому Договорі обидві Сторони повинні за взаємною згодою письмово визначити умови, за яких такий об'єкт права ІВ буде використовуватись. І ці умови мають відповідати Цивільному Кодексу та іншим Законам України.
- Ліцензіар, це Сторона, яка тимчасово передає виключні майнові права ІВ.
- Ліцензіат, це Сторона, яка тимчасово отримує виключні майнові права ІВ.
- Договір про передання виключних майнових прав. У самій назві вже визначено мету та зміст такого Договору - передача майнових прав .
- Продаж / покупка торгової марки. Це - розмовне, звичайне словосполучення у ситуації, коли відбувається передача виключних майнових прав на ТМ.

Гарантії угоди по доменних іменах
Сторонам угоди важливо отримати те, що вони хочуть: одна – гроші, а інша – ТМ та доменне ім'я. Звичайно, як такі гарантії у будь-якій країні, навіть у Швейцарії – річ складна. Але коли сторонам треба бути спокійними у передачі прав – ми готові допомогти. Ми можемо виступати як гарант угоди на певних фінансових умовах. Ми вже супроводжували купівлю та продаж доменних імен багато десятків разів. Як і сотні разів, саму передачу прав на знаки. І знаємо, як максимально захистити Покупця від підводного каміння цієї процедури.

Ми допоможемо Вам купити або продати ТМ і домен UA правильно!