Міжнародна реєстрація торгової марки
Міжнародна ТМ з нами - Легко!
Яна Кондратюк
Патентний повірений
Адвокат
Свою торгову марку (скорочено – ТМ) треба захищати, особливо – виходячи на міжнародний ринок.
Саме тому Міжнародна реєстрація ТМ за Мадридською системою – це чудовий спосіб захисту Вашого бренду за кордоном одночасно в кількох державах: одна заявка – і одразу багато країн!
Чому ми:
1. Ми маємо величезний досвід у цьому.
2. Підготовка міжнародної заявки - усього 10.000 грн.
3. У співробітників – чудове знання англійської мови для спілкування з ВОІВ (Всесвітня організація інтелектуальної власності).
Як ЛЕГКО та ШВИДКО зареєструвати міжнародну торгову марку?
Подзвоніть 0987733353, напишіть в Telegram, Viber, Skype або на info@tm.ua
Наш досвід.
Нами успішно зареєстровані міжнародні торгові марки: "ШАХТАР" (торговельна марка футбольного гранда зареєстрована у 25 країнах!), "IP FOREX" (послуги на ринку Форекс), "Червона зірка" (торгова марка заводу), "КІН-ДЗА-ДЗА" (горілка), E.NEXT (товарний знак електротоварів), ReformA (класи 01, 03, 08, 35), Ponyglass (годинник та посуд), "FANTASY FLIRT" (торгова марка косметики), "Sky Lilit" (косметика), "NORMAL clinique" (косметика), "PanaSystem" (комп'ютери та програми), "GRAVITSAPA" (горілка), "Lady FLIRT" (косметика), "MEN AGRESSIA" (косметика), "JINTROPIN" (товарний знак - ліки), "FLIRT FANTASY" (косметика), "OPENFOX" (комп'ютери та програми), JEFERSON (комп'ютери та програми), "Gold Cotton" (косметика та парфумерія), "CONTOUR" (класи 08, 16, 17), "Mister MagQ" (косметика), "LILIT Baby (косметика), "Nature's Secrets" (косметика) і т.д., і т.п.
Наприклад, ми на цій сторінці нижче зліва розмістили Сертифікат міжнародної торгової марки Футбольного клубу "Шахтар", яку ми зареєстрували.
Міжнародна ТМ – починаємо!
Для початку роботи з міжнародної реєстрації торгової марки Вам потрібно:
• Або надіслати листа Патентному повіреному на e-mail info@tm.ua. На e-mail Ви можете написати лист приблизно такого змісту: "Ми хочемо провести міжнародну реєстрацію торгової марки. Свідоцтво № 55555. Надішліть набір документів та опис процедури". Або "Хочемо міжнародну торгову марку в Україні та країнах Європи!" І все – робота закипіла!
• Або зателефонуйте нам в офіс. Вгорі та внизу сторінки є клікабельні номери телефонів.
• Або напишіть нам у Telegram, Viber або Skype. Вгорі та внизу сторінки є клікабельні посилання на месенджери.
Поставте нам завдання і ми вирішимо його!
Керує напрямом міжнародної реєстрації торгових марок Патентний повірений України Яна Кондратюк.
Замовити міжнародну реєстрацію торгової марки!
ЕТАПИ реєстрації ТМ
- ПЕРШИЙ ЕТАП: Ви обираєте країни для міжнародної реєстрації торгової марки та повідомляєте їх список нам по e-mail. Список усіх країн Мадридської системи є нижче на цій сторінці. Реєстрація можлива при будь-якій кількості країн.
- ДРУГИЙ ЕТАП: Зважаючи на кількість країн та розмір встановлених ними мит, ми складаємо Комерційну пропозицію щодо міжнародної реєстрації. І надсилаємо її Вам на e-mail. Вартість реєстрації залежить від зазначеної Вами кількості країн, виду Вашої торгової марки, кількості класів та наявності або відсутності кольору у знаку.
- ТРЕТІЙ ЕТАП: Ви або погоджуєтесь із переліком країн, або коригуєте його. Річ у тому, що деякі країни мають дуже високі індивідуальні мита. Наприклад, індивідуальне мито тільки за одним класом: Estonia - 176 CHF, Ireland - 325 CHF, Iceland - 180 CHF, Turkmenistan - 209 CHF, United Kingdom - 325 CHF. А той же Uzbekistan має індивідуальне мито в 1254 р. CHF... Є про що подумати! :)
- ЧЕТВЕРТИЙ ЕТАП: За остаточно погодженим переліком країн ми коригуємо Комерційну пропозицію.
- П’ЯТИЙ ЕТАП: Ми з Вами підписуємо Договір, виставляємо рахунки – Ви сплачуєте. Робота розпочалася!
Як правило, від моменту надходження від Вас платежів до покупки валюти та платежу франків до Женеви проходить один - два тижні.
ВАРТІСТЬ реєстрації ТМ за Мадридською системою
Нижче нами наводиться розрахунок офіційних мит, які сплачуються за реєстрацію за Мадридською системою:
Основна оплата (мито) CHF (швейцарські франки):
• Торгова марка/товарний знак подається без вказівки кольору - 653 CHF
• Торгова марка/товарний знак подається в кольорі - 903 CHF
• Додатково за кожен клас товарів та послуг понад три - 100 CHF
• Додатково за кожну країну, яка заявляється - 100 CHF
ВАЖЛИВО: деякі країни учасниці Мадридської системи встановили індивідуальні мита!
Приклад курсу швейцарського франка. Курс продажу (ПриватБанк) швейцарського франка у гривні на 03.09.2024 р. склав 100.00 CHF = 4858.00 UAH.
• Крім вище зазначених платежів, також за подання міжнародної заявки в УкрНОІВІ сплачується держзбір у розмірі 2.400 грн.
• Наші послуги з підготовки, подання та супроводу міжнародної заявки складають 10.000 грн.
Отже, мінімально, наприклад, при реєстрації знаку в Німеччині, Франції, Нідерландах, Бельгії та Люксембурзі треба витратити: 653 CHF + 300 CHF + 2.400 грн + 10.000 грн.
Загалом: 953 CHF + 12.400 грн.
Точний розрахунок сум за реєстрацію торгової марки/товарного знаку за Мадридською системою в інших країнах ми зробимо для Вас у Комерційній пропозиції.
ОСОБЛИВОСТІ міжнародної реєстрації ТМ
• Реєстрація торгової марки зараз йде по Протоколу до Мадридської Угоди.
• Сама Мадридська Угода фактично померла після змін 2007-2009 років.
• Реєстрація можлива тільки для торгових марок, які принаймні вже подані на реєстрацію або вже зареєстровані в Україні.
• Заявник міжнародної торгової марки - як резидент України, так і нерезидент.
• З 01 січня 2008 року, якщо країни пов'язані Угодою та Протоколом, то заявники мають можливість самостійного вибору країни походження. Таким чином заявник має вибір: якщо головний офіс у Берліні - то можна подати міжнародну заявку і з Німеччини... Але німецький Патентний повірений дорогий! А якщо офіс чи завод компанії – у Черкасах, то явно Заявку краще подати з України. Це, безперечно, робить Мадридську систему міжнародної реєстрації торгової марки більш гнучкою для користувачів. Плюс у тому, що нові Правила знімають із національного Патентного відомства обов'язок перевіряти країну походження Заявника.
ПЕРЕВАГИ міжнародної реєстрації торгової марки
• Міжнародна реєстрація ТМ за Мадридською системою має таку саму правову силу, як і національна заявка, подана в кожній із зазначених заявником країн.
• ТМ, зареєстрована за Мадридською Системою, одночасно отримує правову охорону в кількох країнах шляхом подання лише однієї міжнародної заявки.
• Заявка на реєстрацію за Протоколом до Мадридської Угоди подається однією мовою (це англійська, французька чи іспанська мови).
• Всі документи по Мадридській Угоді та Мадридському Протоколу подаються в одне Відомство - ВОІВ (Всесвітня організація інтелектуальної власності - WIPO).
• Оплата набору мит в одній валюті (швейцарські франки);
• Якщо протягом певного терміну (12 - за Мадридською Угодою або 18 місяців - за Мадридським Протоколом) відповідне національне Відомство зазначеної країни не відмовило в реєстрації знаку, то йому надається така сама правова охорона, якби торгова марка (товарний знак) була зареєстрована цим національним Відомством.
• Надалі можливо розширення числа країн реєстрації міжнародної ТМ. Це може бути зроблено за допомогою спеціальної процедури - територіальне розширення міжнародної торгової марки.
Замовити реєстрацію міжнародної ТМ
Додаткові плюси Мадридської системи:
• Просування Вашої фірми на іноземні ринки вимагатиме від Вас правового захисту товарних знаків з урахуванням норм як українського, так і міжнародного законодавства. Інакше Ваш бренд завжди буде під загрозою виникнення проблемних ситуацій. Тому була і створена система реєстрації за Мадридською Угодою та Мадридським Протоколом. Гріх нею не скористатися! :)
• Активна інтеграція України до європейської та світової економіки ставить експортерів перед необхідністю реєстрації своїх брендів у низці держав як Європи, так і усього світу. Простіше одним "пострілом" заздалегідь заявити права в низці перспективних країн. Не чекаючи, поки місцеві конкуренти зроблять це за Вас і створять там проблеми. Візьміть ФК Шахтар для прикладу: успішний бізнес! І не дурні ж! Так одразу 25 країн заявили... Правильний хід!
• Вимоги до процедури реєстрації ТМ у різних державах мають суттєві відмінності. Тож якщо піти різними національними процедурами, це буде і складніше, і дорожче. А за Мадридською системою – розроблено єдині міжнародні правила розгляду Заявок. І ніхто Вам не буде пускати пилюку в очі й накручувати вартість.
• Подання заявки на реєстрацію до Національних відомств будь-якої країни вимагатиме ще й перекладу Заявки офіційною мовою цієї держави. А реєстрація по Мадридському Протоколу вимагатиме лише українського Патентного повіреного.
Країни учасниці Мадридської системи (Members of the Madrid Union)
Фактично, це держави Мадридського Протоколу та/або Угоди та Протоколу. Наразі міжнародна реєстрація торгової марки (товарного знаку) йде фактично вже лише за Мадридським Протоколом.
Держави Мадридської системи станом на 24 листопада 2022 року:
1. Afghanistan
2. African Intellectual Property Organization (OAPI).
3. Albania
4. Algeria
5. Antigua and Barbuda
6. Armenia
7. Australia
8. Austria
9. Azerbaijan
10. Bahrain
11. Belize
12. Belarus
13. Belgium
14. Bhutan
15. Bosnia and Herzegovina
16. Botswana
17. Brazil
18. Brunei Darussalam
19. Bulgaria
20. Cabo Verde
21. Cambodia
22. Canada
23. China
24. Chile
25. Colombia
26. Croatia
27. Cuba
28. Cyprus
29. Czech Republic
30. Democratic People's Republic of Korea
31. Denmark
32. Egypt
33. Estonia
33. Eswatini (це - Свазіленд, маленьке королівство в Південній Африці)
35. European Union
36. Finland
37. France
38. Gambia
39. Georgia
40. Germany
41. Ghana
42. Greece
43. Hungary
44. Iceland
45. India
46. Indonesia
47. Iran (Islamic Republic of)
48. Ireland
49. Israel
50. Italy
51. Japan
52. Jamaica
53. Kazakhstan
54. Kenya
55. Kyrgyzstan
56. Lao People’s Democratic Republic
57. Latvia
58. Lesotho
59. Liberia
60. Liechtenstein
61. Lithuania
62. Luxembourg
63. Madagascar
64. Malawi
65. Malaysia
66. Mexico
67. Monaco
68. Mongolia
69. Montenegro
70. Morocco
71. Mozambique
72. Namibia
73. Netherlands
74. New Zealand
75. North Macedonia
76. Norway
77. Oman
78. Pakistan
79. Philippines
80. Poland
81. Portugal
82. Republic of Korea
83. Republic of Moldova
84. Romania
85. Russian Federation
86. Rwanda
87. Samoa
88. San Marino
89. Sao Tome and Principe
90. Serbia
91. Sierra Leone
92. Singapore
93. Slovakia
94. Slovenia
95. Spain
96. Sudan
97. Sweden
98. Switzerland
99. Syrian Arab Republic
100. Tajikistan
101. Thailand
102. Trinidad and Tobago
103. Tunisia
104. Turkey
105. Turkmenistan
106. Ukraine
107. United Arab Emirates
108. United Kingdom
109. United States of America
110. Uzbekistan
111. Viet Nam
112. Zambia
113. Zimbabwe
ВСЬОГО країн Мадридської системи (Members of the Madrid Union): 113. Але їх кількість постійно зростає майже щомісяця. Тому на дату перегляду сайту кількість учасників Мадридської системи буде більше
Джерело даних – сайт WIPO
Ми проведемо міжнародну реєстрацію Вашої торгової марки швидко та просто!