Промисловий зразок в Україні та за кордоном
Що таке промисловий зразок?

• Зовнішня форма.
• Забарвлення (розмалювання).
• Незвичайна текстура.
• Незвичайне оздоблення або матеріал.
• Будь-яке поєднання вище перерахованого.
Зареєструвати права можна як на реальний виріб, так і на ескізі (малюнок, проєкт). Тобто, промисловий зразок - це те, що робить якийсь промисловий зовнішнім досягненням і новим, а також - таким, що легко відрізняється від інших промислових виробів (тобто індивідуальним характером).
До речі, англійською мовою цей об'єкт права інтелектуальної власності — industrial design. Тобто у перекладі – промисловий дизайн. І цей термін точно вказує на те, що охороняється: дизайн виробу.
Як зареєструвати Промисловий зразок?
Зателефонуйте 0987733353, напишіть в Telegram, Viber, WhatsApp або на info@tm.ua
Терміни на отримання Свідоцтва
Стандартно отримати охорону на ПрЗр в Україні можна за 6-8 місяців. Саме такий термін потрібен Укрпатенту (скорочено – УП), щоб ухвалити Рішення про його видачу. На жаль, відділ ПрЗр в УП маленький та Заявку довго обробляють.
Приклад Свідоцтва на промзразок (видається з 2020 року), отриманого для нашого Клієнта – зліва вгорі. При натисканні - картинка збільшується.
Вартість процедури
Вартість підготовки та оформлення заявкової документації складається з розміру держзборів вартості Загальна вартість залежить і від кількості варіантів зразка, що заявляються.
Послуги Агентства.

Держзбирання та держмито. Це – сам держзбір за подання Заявки, плюс держзбір за публікацію. Держмито – вже за видачу Свідоцтва. Розмір держзборів істотно залежить від того, хто буде заявник: автор (фізична особа) або Ваша компанія (юрособа) та кількість варіантів. Ми розрахуємо їх після того, як знатимемо: хто заявник і скільки буде варіантів.
Для розуміння вартості реєстрації промислового зразка інформуємо, що держзбір "За подачу Заявки на Промисловий зразок, який містить один варіант Зразка" складе 1.600 грн з юрособи.
Примітка. За подання Заявки у формі електронного документа (тобто - електронної Заявки, а ми так робимо завжди) держзбір становитиме лише 75 відсотків зазначеного вище розміру. Тобто. становитиме 1.200 грн. Якщо ж фізособа - заявник і є ще й Автором зразка, тоді сплачується лише 20 відсотків встановленого розміру держзбору. Тобто. - 240 грн.
Отже, ПОВНА ЗАГАЛЬНА вартість одного варіанта в чорно-білому вигляді, а в Заявці буде лише 1 (одне) зображення (наприклад, для етикетки потрібен лише один загальний вигляд), при електронній подачі Заявки складе:
- Для фізичної особи - 7.240 грн
- Для юридичної особи - 8.200 грн
Терміни дії прав на Промзразок / Промисловий дизайн
Термін дії прав – до 25 років. При цьому спочатку надається охорона на 5 років. А потім Власник прав має можливість продовжувати права на наступні строки у 5 років. Звичайно, при цьому виникне й оплата держзбору.
Права на ПЗ діють від дати подання заявки в УкрНОІВІ.
Обсяг правової охорони ПЗ визначається саме тими фотографіями (зображеннями, ескізами, малюнками тощо), які будуть внесені до Державного реєстру ПЗ.
Як замовити реєстрацію промислового зразка!
Для цього Ви можете:
- Або написати в Telegram, Viber, WhatsApp.
- Або зателефонувати нам в офіс на мобільні номери: 0987733353 (Київстар), 063 942-55-33 (Лайф), 099 433-01-33 (Vodafone)
У будь-якому випадку початкове ознайомлення з Вашим об'єктом пройде e-mail, оскільки без якісного фото чи малюнків неможливо провести процедуру. Тобто робота йде так:
- Ви напишіть, будь ласка, нам листа на e-mail про те, що ви хочете зареєструвати.
- А у відповідь ми Вам теж по e-mail відправимо Анкету-ЗАМОВЛЕННЯ.
- Після заповнення Анкети Ви надсилаєте її нам назад на e-mail вордівським файлом. У ній Ви напишіть: хто Автор і хто Заявник.
Примітка до цього пункту. Юрособи не можуть бути Авторами. Здатність мислити та генерувати нове – є тільки у живої людини! :)
- Ми надішлемо Вам спеціальний документ - "ФОРМА для ознайомлення з промзразком". Ви її заповнюєте і теж надсилаєте її нам назад на e-mail вордівським файлом. Нам треба вивчити Ваше рішення.
- Також ми попросимо Вас надіслати нам на e-mail малюнки чи фотографії виробу.
- Ми погоджуємо кількість варіантів виробу. Іноді їх буває кілька. Наприклад, варіанти однієї і тієї ж пляшки різного об'єму.
- Обмовляємо терміни, обсяг та вартість нашої роботи.
- З'ясувавши та уточнивши завдання, ми виставляємо та відправляємо Вам на e-mail рахунок, Договір, бланк Довіреності.
- Після оплати – приступаємо до роботи.
– Готуємо документи Заявки.
- Узгоджуємо з Вами підготовлені матеріали. Якщо треба – вносимо зміни до них. Після узгодження всіх питань – формуємо матеріали Заявки.
- Ми подаємо Заявку та сплачуємо необхідні збори. Після прийняття рішення УП – ми отримаємо Свідоцтво (як юридичний документ) та опис до нього. І відправимо на Вашу адресу.
Що може бути промисловим зразком?
• Плоскі, двовимірні об'єкти:
- Розгортання варіантів упаковки (коробка для чаю, упаковка ліків, пакетик для солоної риби, пакетики спецій тощо) та їх частини.
- Варіанти поліграфічної продукції: форма папок після висікання, дизайн обкладинки журналу тощо.
- Різні варіанти етикеток, контретикеток та кольєреток.
- оригінальний зовнішній вигляд друкованих виробів. Наприклад, зовнішній вигляд та компонування рекламного буклета, композиція логотипа газети чи журналу тощо.
- Розмальовка постільної білизни, тканин, килимів та інших плоских тканинних виробів.
- Розмальовка або малюнок різного роду покриття для підлоги: лінолеум, ковролін, паркетна дошка і т.п.
- Різного роду вивіски, таблички чи попереджувальні знаки. Наприклад, оригінальна наклейка на автомобіль "НЕ ВЛІЗАЙ... СТУКНЕ!" цілком може бути промзразком.
• Тривимірні об'єкти:
- Коробки, пляшки (приклад є праворуч внизу), пакети або ящики, а також їх частини (корок - як на прикладі праворуч).
- Зовнішній вигляд всього об'єкта як виробу (кіоск) або механізму (той самий автомобіль).
- зовнішній вигляд частин машин (особливо - дизайн оптики, наприклад фари), зовнішній вигляд приладів, механізмів, інструменту, обладнання.
- зовнішній вигляд комплектів домашніх виробів: чайники, каструлі, сантехніка тощо.
- І багато чого ще.
• Різні промислові вироби:
- Окремі конструкції та вироби. Наприклад, ми нещодавно реєстрували "Кіоск для води". Крім того: урни, лавки, меблі, стелажі або стріт-прайси, стовпи, ворота, огорожі тощо.
- Комплекти, набори виробів: набори дачних або барних меблів. деталі інтер'єру (ліплення) і т.д., і т.п. Найпоширенішим об'єктом, який захищається і як промисловий зразок, є етикетка та упаковка. Також ефективним захистом для об'ємних об'єктів (пляшок, флаконів, упаковок та навіть деяких кондитерських, парфумерних, фармацевтичних та хімічних виробів) буде подвійна реєстрація. Тобто. подача в УП як плоскої розгортки / плоского зображення виробу, так і об'ємного зображення цього виробу.
Вимоги до промзразка

Відповідно до цього Закону об'єкт має бути новим (світова новизна!) та мати індивідуальний характер.
Коли вважається новим? Коли його форма, забарвлення чи забарвлення виробу такі, якими їх ніхто у світі до Вас не зробив!
Важлива примітка. Тобто, наприклад, якщо Ви десь були у відпустці за кордоном. Побачили там гарної форми чайник, і він вам дуже сподобався. А потім, після приїзду в Україну - вирішіть відтворити точнісінько форму того чайника і запустити його у виробництво. То охоронятиметься такий виріб – не буде. Нема світової новизни. Але Ви, на додачу, можете ще й права його порушити. Де гарантія, що закордонний виробник чайників не отримав права України? І не подасть на Вас до суду? Особливості експертизи Промзразка
Щоб зареєструвати ПрЗр – треба оформити пакет документів та подати його до Укрпатенту. Особливістю процедури в Україні є те, що у нас у країні немає кваліфікаційної експертизи. Що означає "немає кваліфікаційної експертизи"? А це означає, що охоронні документи видають без важливої ??перевірки: а чи це рішення є новим і чи є світова новизна? Тобто: ми подали всі документи, правильно їх оформили, сплатили держзбори та мита – і все. У нас - можна отримати на все, що завгодно. У тому числі на те, що вже отримано.
ПрЗрлема не в тому, що Укрпатент такий безвідповідальний! А в тому, що Україна – ще просто молода як держава. І не встигла створити потужну систему захисту прав та сильну пошукову базу щодо ПрЗр. А якщо немає пошукової бази - немає можливості провести й повноцінний пошук у світовому масштабі.
І фактично отримання охоронного документа – це процес депонування (здачі на зберігання) певного рішення. З цим схожа і реєстрація авторських прав. Об'єкти авторського права теж не проходять експертизу під час їх реєстрації.
Ми отримаємо для Вас права на промзразок!