Реєстрація торгової марки
Україна, Євросоюз та всі країни світу
RU
UA

Промисловий зразок в Україні та за кордоном

Що таке промисловий зразок?свідоцтво промисловий зразок Відповідно до Закону Про охорону прав на промислові зразки (далі скорочено - Закон), це - сукупність зовнішніх ознак промислового виробу. А не те, як виріб влаштований чи працює.
Відповідно до п. 2 ст. 461 Цивільного кодексу України та вище зазначеного Закону передбачено, що промзразком може бути новий та оригінальний зовнішній вигляд будь-якого предмету промислового виробництва або ручної роботи, а саме:
його зовнішня форма.
упаковка (паковання).
графічні символи та типографські шрифти.
оригінальне розфарбування.
незвична текстура.
оригінальне оздоблення або матеріал.
будь-які поєднання вище перерахованого.
Зареєструвати права можна як на реальний виріб, так і на ескіз (малюнок, проєкт) майбутнього виробу.
Тобто промисловий зразок - це те, що ми бачимо очима. Це те, що робить певний промисловий виріб зовнішньо унікальним та новим, а також - легко відрізняється від подібних промислових виробів (тобто має індивідуальний характер).
До речі, англійською цей об'єкт права інтелектуальної власності - Industrial design. Тобто українською - Промисловий дизайн. І цей термін - точно відбиває те, що підлягає охороні.

Як зареєструвати Промисловий зразок?

Зателефонуйте 0987733353, напишіть в Telegram, Viber, Skype або на info@tm.ua


Строк реєстрації Промзразка


Стандартно Заявка на промзразок в Україні проходить за 6-8 місяців. Саме такий термін потрібен НОІВ, щоб ухвалити Рішення про його видачу.
Швидко. Але ми можемо для Вас зареєструвати зразок набагато швидше, за 2,5-3 місяці! Нажаль, відповідно до рішення УКРНОІВІ під час воєнного стану швидка реєстрація неможлива.
Приклад Свідоцтва на промзразок (видається з 2020 року), отриманого для нашого Клієнта – ліворуч угорі. При натисканні - зображення збільшується.

Реєстрація Промислового зразка - ціна в Україні


Вартість підготовки та оформлення заявочної документації складається з розміру держзборів та вартості послуг Агентства. Загальна вартість залежить і від кількості варіантів зразка, що заявляються.
Послуги Агентства. промисловий зразок корок Стандартно оформлення заявочної документації на об'єкт середньої складності складає 5.000 грн за основний варіант. А дальше - плюс 500 грн за кожен наступний варіант зразка.
Держзбори та держмито. Це – сам держзбір за подання Заявки, плюс держзбір за публікацію. Держмито – вже за видачу Свідоцтва. Розмір держзборів істотно залежить від того, хто буде заявник: автор (фізична особа) або Ваша компанія (юрособа) та від кількості варіантів. Ми розрахуємо їх після того, як знатимемо: хто заявник і скільки буде варіантів.
Для розуміння розміру сум інформуємо, що держзбір "За подання Заявки на Промисловий зразок, який містить один варіант Зразка", складе 1600 грн з юрособи.
Примітка. За подання Заявки у формі електронного документа (тобто - електронної Заявки, а ми так робимо завжди) держзбір становитиме лише 80 відсотків зазначеного вище розміру. Тобто, складе 1280 грн. Якщо ж фізособа - заявник ще є автором зразка, тоді сплачується лише 20 відсотків встановленого розміру держзбору. Тобто - 320 грн.
Отже, ПОВНА ЗАГАЛЬНА вартість одного варіанта в чорно-білому вигляді, а в Заявці буде лише 1 (одне) зображення (наприклад, для етикетки потрібен лише один загальний вигляд), при електронній подачі Заявки складе:
- Для фізичної особи - 5900 грн
- Для юридичної особи - 7100 грн
Замовити реєстрацію промислового зразка

Терміни дії прав на Промзразок


Термін дії прав – до 25 років. При цьому спочатку надається охорона на 5 років. А потім Власник прав має можливість продовжувати права на наступні строки у 5 років. Звичайно, при цьому виникне й оплата держзбору.
Права на ПЗ діють від дати подання заявки в НОІВ.
Обсяг правової охорони ПЗ визначається саме тими фотографіями (зображеннями, ескізами, малюнками тощо), які будуть внесені до Державного реєстру ПЗ.

Реєстрація промислового зразка в Україні

Для цього Ви можете:
- Або написати в Telegram, Viber, Skype.
- Або зателефонувати нам в офіс на мобільні номери: 0987733353 (Київстар), 063 942-55-33 (Лайф), 099 433-01-33 (МТС)
- А у відповідь ми відправимо Вам два документи - Анкета-ЗАМОВЛЕННЯ та "ФОРМА для ознайомлення з промзразком".
- Після заповнення Анкети Ви надсилаєте її нам назад вордівським файлом. У ній потрібно вказати: хто Автор і хто Заявник.
Примітка до цього пункту. Юрособи не можуть бути Авторами.
- Ви заповнюєте ФОРМУ і також надсилаєте її нам назад вордівським файлом. Нам потрібно ознайомитись із Вашим рішенням.
- Також ми попросимо Вас надіслати нам малюнки чи фотографії виробу.
- Ми погоджуємо кількість варіантів виробу та кількість виробів. Іноді їх буває декілька. Наприклад, варіанти однієї й тієї ж пляшки різного об'єму. Або окремі пляшки.
- Обговорюємо терміни, обсяг та вартість нашої роботи.
промисловий зразок кіоск - Ми відправляємо Вам рахунок, Договір та бланк Довіреності.
- Після оплати – розпочинаємо роботу.
- Готуємо документи Заявки.
- Узгоджуємо з Вами підготовлені матеріали. Якщо треба – вносимо зміни до них. Після узгодження всіх питань – формуємо матеріали Заявки, подаємо Заявку та сплачуємо необхідні збори.
- Після прийняття рішення НОІВ ми отримуємо Свідоцтво (як юридичний документ) та опис до нього. І відправимо на Вашу адресу.
- Все!


Міжнародна реєстрація промислового зразка


Для того, щоб отримати правову охорону ПЗ за кордоном, існує кілька процедур:
Промисловий зразок Євросоюзу. Або англійською EU Community design (також - Registered Community design). Це - загальноєвропейська процедура, результатом якої промзразок отримує охорону у всіх державах Європейського союзу. Заявка на Registered Community design (RCD) подається у EUIPO (European Union Intellectual Property Office). EUIPO – це Відомство інтелектуальної власності Європейського Союзу, яке відповідає за зареєстровані промислові знаки Євроспільноти. Заявка підлягає експертизі на відповідність критеріям охороноздатності: новизні, індивідуальному характеру та відсутності протиріччя громадському порядку чи моральності. Якщо експертиза є успішною, Заявник отримує єдиний реєстраційний документ на промисловий зразок для всіх країн-членів ЄС.
Міжнародна реєстрація за Гаазькою системою. Така міжнародна заявка подається на за Гаазькою системою через Всесвітню організацію інтелектуальної власності (ВОІВ). Заявка повинна містити зазначення країн чи міжнародних організацій, учасниками яких є країни, в яких заявник бажає отримати охорону. Заявка підлягає формальній перевірці у Міжнародному бюро ВОІВ та публікується у Міжнародному бюлетені промислових зразків. Потім заявка направляється до обраних заявником держав, які проводять власну експертизу на відповідність критеріям охороноздатності: новизні та індивідуальному характеру. Якщо експертиза успішна, Заявник отримує окремі рішення щодо реєстрації промислового зразка з кожної обраної країни або організації.
Проходження окремих Національних процедур у бажаних країнах. Можна подати окремі національні заявки на реєстрацію ПЗ в кожній країні, де Ви бажаєте отримати охорону. Заявки повинні містити ті самі елементи, що й національна заявка. А пріоритет (якщо треба), може бути заснований на даті подання заявки в Україні. Заявки в обраній країні підлягають експертизі на відповідність критеріям охороноздатності, передбаченим у цій країні.
Як почати? Оберіть процедуру, або просто звяжіться з нами!

Потрібна міжнародна реєстрація промислового зразка?

Напишіть нам у Telegram або Viber. Або зателефонувати нам в офіс на 0987733353.


Що може бути промзразком?


Плоскі, двомірні об'єкти:
- Розгортка варіантів паковання (коробка для чаю, паковання ліків, пакетик для солоної риби, пакетики спецій тощо).
- Варіанти поліграфічної продукції: форма папок після висікання, дизайн обкладинки журналу тощо.
- Різні варіанти етикеток, контретикеток та кольєреток.
- Оригінальний зовнішній вигляд друкованих виробів. Наприклад, зовнішній вигляд та компонування рекламного буклета, композиція логотипа газети чи журналу тощо.
- Розфарбування постільної білизни, тканин, килимів та інших плоских тканинних виробів.
- Розфарбування або малюнок різного роду покриття для підлоги: лінолеум, ковролін, паркетна дошка і т.п.
- Різні види вивісок, табличок або попереджувальних знаків. Наприклад, оригінальна наклейка на автомобіль "НЕ ВЛІЗАЙ... ВБ’Є!" цілком може бути промзразком.
Тривимірні об’єкти:
- Коробки, пляшки (приклад є праворуч внизу), пакети або ящики, а також їх частини (корок - як на прикладі праворуч).
- Зовнішній вигляд всього об'єкта як виробу (кіоск) або механізму (той самий автомобіль).
- Зовнішній вигляд частин машин (особливо дизайн оптики, наприклад фари), зовнішній вигляд приладів, механізмів, інструменту, обладнання.
- Зовнішній вигляд комплектів домашніх виробів: чайники, каструлі, сантехніка та т.п.
- Тощо.
Різноманітні вироби:
- Окремі конструкції та вироби. Наприклад, ми нещодавно реєстрували "Кіоск для води". Крім того: урни, лавки, меблі, стелажі або стріт-прайси, стовпи, ворота, огорожі тощо.
- Комплекти, набори виробів: набори дачних або барних меблів, деталі інтер'єру (ліплення) і т.д. і т.п.
Найбільш поширеним об’єктом, який захищається як промзразок, є етикетка та паковання. Також ефективним захистом для об'ємних об'єктів (пляшок, флаконів, паковання та навіть деяких кондитерських, парфумерних, фармацевтичних та хімічних виробів) буде подвійна реєстрація. Тобто, подача в НОІВ як плоскої розгортки / плоского зображення виробу, так і об'ємного зображення цього ж виробу.

Ми отримаємо для Вас права на промзразок!