Реєстрація торгової марки
Україна, Євросоюз та всі країни світу
RU
UA

Промисловий зразок, авторське право або торгова марка

патентна повірена яна кондратюк У нашій практиці ми часто стикаємося з подібними питаннями: як правильно класифікувати той чи інший об’єкт, створений людиною. Наприклад, минулого тижня до нас звернувся Клієнт із бажанням зареєструвати етикетку для пакування какао. І, звичайно, звернувся до нас із розумним питанням: а якому все ж таки об’єкту віднести етикетку, яку він створив? На його думку, то можна було віднести — то торгова марка, промисловий зразок або обєкт авторського права? Звичайно, ідеальний варіант – це реєструвати всі три об’єкти, адже це буде максимально повний захист. Та поміркуймо, а чим вони відрізняються?

Торгівельною маркою може бути будь-яке позначення, яке відрізняє товари (послуги) одного виробника від товарів (послуг) іншого виробника. Однозначно, у разі нашого Клієнта ми радили почати саме з реєстрації торгової марки. Адже етикетка у нього сьогодні одна, завтра інша. А ось назва, яка відрізняє його какао від того самого товару іншого виробника, з ним назавжди. До речі, Цивільний Кодекс каже, що права на торгову марку діють 10 років з моменту подання заявки, поданої в установленому Законом порядку.
 

До авторського права (АП) належать літературні та художні твори, комп’ютерні програми, компіляції даних (бази даних) та інше. Етикетка нашого клієнта для какао однозначно належить до художніх творів. Мало того, згідно з нашим законодавством, авторське право охороняється протягом 70 років з дня смерті автора. Але навіть попри те, що АП має такий тривалий захист, ми рекомендували нашому клієнту реєстрацію промобразца.

 

Як швидко зареєструвати промисловий зразок?
Зателефонуйте 098-773-33-53 або напишіть у Telegram чи у Viber.

 

Промисловий зразок, авторське право або торгова марка — що краще?
Об’єктом промислового зразка (скорочено — промзразок) можуть бути: форма, малюнок, розмальовка або їх поєднання, що визначають зовнішній вигляд промислового виробу.  Про його переваги перед АП нижче:
1) Під час реєстрації промзразка не проводиться експертиза. Це, звичайно, не виключить відсутності схожих етикеток, адже експерти — теж люди Але принаймні в авторському праві експертиза відсутня в принципі.
2) Всі промислові зразки, які зареєстровані в Україні є у відкритому доступі. Це означає, що будь-хто, хто захоче створити щось подібне, зможе зайти та ознайомитися з існуючими етикеткою, щоб уникнути повторення існуючих рішень. В авторському праві, знову ж таки, таких баз просто немає.
3) При реєстрації промзразка вказуються суттєві ознаки, що дає уявлення про етикетку загалом. Авторське право ж визнається порушеним тільки в тому випадку, якщо його об'єкт був скопійований до найдрібніших деталей.

Саме на підставі цих критеріїв ми й дали рекомендацію нашому Клієнту — реєструвати промисловий зразок, чим зараз успішно і займаємося! :)

© Адвокат, Патентна повірена Яна Кондратюк, 2023

 

Джерело

Повернутись на Головну сторінку реєстрація торгової марки.
Дізнатись все про торгову марку.
Отримати штрих-код на товари.
Почати реєстрацію авторських прав.
Отримати патент на винахід чи корисну модель.