Реєстрація торгової марки
Україна, Євросоюз та всі країни світу
RU
UA

Чи зникне одяг від торговельної марки GAP по-українськи?

Чи зникне одяг від GAP по-українськи?

Торговая марка GAPВ останні дня лютого 2015 року Солом'янський районний суд м. Києва своїм рішенням у справі 2-915/15 розбив «Американську мрію» українського виробника. Українець, на думку суду, зазіхнув на інтелектуальну власність другої за величиною в світі мережі магазинів з продажу одягу. Це одяг під торговельною маркою «GAP». 
Як результат - сталося визнання спірного Свідоцтва України № 140415 на знак для товарів і послуг недійсним повністю та покладення на відповідача не маленьких витрат Позивача по справі. Рішення досить показова з огляду того, на які суттєві обставини звернув увагу суд. А тому ми пропонуємо його Вашій увазі. Але УВАГА, далі - найцікавіше! Станом на 28.06.2015 згідно онлайн-бази зареєстрованих знаків Укрпатенту "свідоцтво чинне". Тобто українська торгова марка «GAP» є чинною і досі! Тоді - повернемося до власне Солом'янського районного суду м. Києва .

Так на що звернув увагу і що вирішив суд?
По-перше, на те, що американська компанія під суттєво схожою назвою (фірмовим найменуванням), тобто - Gap Inc., створена ще у 1969 р., відома в Україні на дату подання на реєстрацію українського знака стосовно товарів 25-го та послуг 35-го класів.
 По-друге, на те, що перша торговельна марка «GAP» компанії Gap Inc в Україні зареєстрована ще 1999 р, а права на неї діють в Україні ще з 05.06.1995 стосовно тих самих послуг 25-го класу та споріднених послуг 42-го класу. Доречи, на сьогоднішній день Gap Inc вже зареєструвала в Україні 26-ть позначень, у тому числі - для товарів 25 класу та послуг 35-го класу. І позначення українського власника  є схожим настільки, що його можна сплутати з торговельними марками  компанії Gap Inc за декількома Свідоцтвами України 
Але така відома торговельна марка та активна діяльність Gap Inc не стала підставою для відмови Укрпатенту у реєстрації спірного знака для товарів та послуг. Що звичайно наштовхує на питання – чим керувався експерт при прийняті рішення? )

Як результат "професійності" такого експерта, власникам бренду «GAP» довелось прикладати значних зусиль, йти до суду за захистом своїх прав,  оскільки вирішальне слово було за судовою експертизою. 
Судовий експерт  визнав спірний знак схожим настільки, що його можна сплутати з раніше зареєстрованою торговельною маркою «GAP»,і таким, що може ввести в оману щодо особи, яка виробляє товар.
Суд повністю погодився з висновком судового експерта.
Суд зобов’язав Державну службу інтелектуальної власності внести зміни до державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів і послуг стосовно визнання недійсним спірного свідоцтва та здійснити публікацію про це в офіційному бюлетені «Промислова власність». 
А український власник спірної торговельної марки не лише втратить її, а й понесе усі судові витрати по оплаті судового збору у розмірі 243,60 грн., а також витрати на проведення судової експертизи у справі у розмірі 11776,00 грн. А оскільки, з урахуванням того, що українське Свідоцтво було зареєстровано у 2011 р., могло постраждати невизначене коло споживачів…. То і взагалі приємного мало!

Саме тому, ми завжди рекомендуємо своїм Клієнтам до початку реєстрації торгової марки проводити її попередню перевірку та отримати Висновки фахівців, які покликані убезпечити Вас від подібних ситуацій. 
Бо ж, як ми бачимо з цієї справи, Укрпатент може «закрити очі» на явну проблему. А потім - не несе ніякої відповідальності за такий «професіоналізм» експертизи.
А чи готові ризикувати Ви?!

© Інна Панасюк, 2015

Новини в тему:
Европа движется, а Украина – топчется на месте?
Статьи на сайте как объект авторского права
 

Повернутись на Головну сторінку реєстрація торгової марки.
Дізнатись все про торгову марку.
Отримати штрих-код на товари.
Почати реєстрацію авторських прав.
Отримати патент на винахід чи корисну модель.