РЕГИСТРАЦИЯ ТОРГОВОЙ МАРКИ - Украина, Евросоюз и все страны мира
Чат ТелеграмЧат Viber
регистрация торговой марки
содержание
главная
торговые марки
штрих-код Штрих-код
авторское право Авторское право
патент Патент
ФОРУМ
Статьи
Законы
Прайс-лист
Об Агентстве
Адрес офиса

«Підводні каміння» передачі (відчуження) майнових прав суб'єктів авторського права.

Передання авторських правЗдавалося б, що нового може подарувати ця тема? Авторське право - тема не нова. Та передача (мовою Цивільного кодексу - передання) чи реєстрація авторських прав - справа майже повсякденна у нашій практиці.  І сам Закон "Про авторське право та суміжні права" - не з нових, та й бланків стандартних можна знайти багато. Проте, якщо із заповненням Заяви у людини з юридичною освітою питань не виникає, то сам Договір потребує особливої уваги, та й побажання клієнта потрібно максимально реалізувати.
До нас звернувся Клієнт – дуже цікава та творча людина з великою кількістю яскравих ідей, яка вирішила створити дитячу книжку-ілюстрації, але от біда – малювати не уміє. Відповідно ж до закону, ідея не може бути об’єктом авторського права та не підпадає під правову охорону. Довелося звертатись до ілюстратора, передавати йому замовлення та слідкувати за втіленням своєї уяви у реальність. Але, у такому випадку права на ілюстрації, їх матеріальне відображення належать не замовнику, а їх автору – художнику. 
У такій ситуації, обов’язково укладається Договір про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності. Звичайно, при його укладанні Ви можете включати певні особливі умови та оговори,  та є і ті вимоги, що прописані у законодавстві, та без наявності яких ні Служба не зареєструє, а ні суд не визнає Ваших прав.
Перш за все у договорі має бути чітко визначено об’єкт авторського права, не просто створити ілюстрації, а саме під тією назвою, під якою планується їх майбутнє використання. Наприклад, якщо це декілька ілюстрацій, то вказуємо повністю  - «Збірка малюнків «ВЕСНЯНІ КВІТИ», якщо ж Ви дали назву ще й кожному малюнку, то було б чудово і це зазначити.
Також, обов’язково необхідно вказати які саме майнові права передаються. Просто написати «УСІ» це не вірно, оскільки відповідно до ЗУ «Про авторське право і суміжні права» якщо майнові права в авторському договорі не визначені як відчужуванні, то вони вважаються такими, що не передані. Не дуже приємно потім дізнатись, що усі старання марні.
Здавалося б такі дрібнички, але від їх обов’язкового та точного дотримання залежить Ваш майбутній спокій!

© Інна Панасюк, 2015

Новости в тему:
ТАРАС БУЛЬБА и Апелляционная палата Госслужбы интеллектуальной собственности. 
McDonalds зачем-то победил  торговую марку HAPPYBOX

Вернуться на Главную страницу tm.ua для регистрации торговой марки.
Просмотреть Архив нашего Блога
Почитать Статьи про торговую марку, промышленный образец, изобретение, полезная модель и авторское право.
Заглянуть к нам на Форум про ТМ, патенты и домены ua и обсудить интересующий Вас вопрос.

телефон торговые марки
099 433-01-33
063 942-55-33
098 773-33-53
03117, г. Киев, пр-т Победы, 65-А, 3 Секция, кв. 256.
E-mail: info@tm.ua          
© ООО Украинские торговые марки, 1998-2021