Регистрация торговой марки
Украина, Евросоюз и все страны мира
UA
RU

Підводні каміння передання майнових прав на обєкти авторського права

«Підводні каміння» передачі (відчуження) майнових прав суб'єктів авторського права.

Передання авторських правЗдавалося б, що нового може подарувати ця тема? Авторське право - тема не нова. Та передача (мовою Цивільного кодексу - передання) чи реєстрація авторських прав - справа майже повсякденна у нашій практиці.  І сам Закон "Про авторське право та суміжні права" - не з нових, та й бланків стандартних можна знайти багато. Проте, якщо із заповненням Заяви у людини з юридичною освітою питань не виникає, то сам Договір потребує особливої уваги, та й побажання клієнта потрібно максимально реалізувати.
До нас звернувся Клієнт – дуже цікава та творча людина з великою кількістю яскравих ідей, яка вирішила створити дитячу книжку-ілюстрації, але от біда – малювати не уміє. Відповідно ж до закону, ідея не може бути об’єктом авторського права та не підпадає під правову охорону. Довелося звертатись до ілюстратора, передавати йому замовлення та слідкувати за втіленням своєї уяви у реальність. Але, у такому випадку права на ілюстрації, їх матеріальне відображення належать не замовнику, а їх автору – художнику. 
У такій ситуації, обов’язково укладається Договір про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності. Звичайно, при його укладанні Ви можете включати певні особливі умови та оговори,  та є і ті вимоги, що прописані у законодавстві, та без наявності яких ні Служба не зареєструє, а ні суд не визнає Ваших прав.
Перш за все у договорі має бути чітко визначено об’єкт авторського права, не просто створити ілюстрації, а саме під тією назвою, під якою планується їх майбутнє використання. Наприклад, якщо це декілька ілюстрацій, то вказуємо повністю  - «Збірка малюнків «ВЕСНЯНІ КВІТИ», якщо ж Ви дали назву ще й кожному малюнку, то було б чудово і це зазначити.
Також, обов’язково необхідно вказати які саме майнові права передаються. Просто написати «УСІ» це не вірно, оскільки відповідно до ЗУ «Про авторське право і суміжні права» якщо майнові права в авторському договорі не визначені як відчужуванні, то вони вважаються такими, що не передані. Не дуже приємно потім дізнатись, що усі старання марні.
Здавалося б такі дрібнички, але від їх обов’язкового та точного дотримання залежить Ваш майбутній спокій!

© Інна Панасюк, 2015

Новости в тему:
ТАРАС БУЛЬБА и Апелляционная палата Госслужбы интеллектуальной собственности. 
McDonalds зачем-то победил  торговую марку HAPPYBOX

Повернутись на Головну сторінку для реєстрації торгової марки.
Дізнатись все про торгову марку.
Отримати штрих-код на товари.
Почати реєстрацію авторських прав.
Отримати патент на винахід чи корисну модель.
Почитати Статті про торгову марку, промисловий зразок, винахід, корисну модель та авторське право.