Регистрация торговой марки
Украина, Евросоюз и все страны мира
UA
RU

Звернення патентних повірених України до Керівництва Укрпатенту щодо публікації Заявок

Звернення патентних повірених України  до Керівництва Укрпатенту щодо публікації Заявок на торгові марки

патентний повірений кондратюк  Шановна Наталія Леонідівна!
 Перш за все, щиро дякуємо за організовану Вами Зустріч в Укрпатенті 10.12.2019 року. Ми щиро підтримуємо таку Зустріч як перший із серії заходів, які будуть проводитися для вироблення спільної позиції з вирішення проблемних питань галузі торговельних марок. А тому ми, Патентні повірені, звертаємося до Вас з цією Пропозицією і просимо її розглянути в найкоротший термін. 

Щодо положень чинного законодавства про публікацію Заявок на торговельну марку.
Відповідно до абз 7 ст. 1 чинного Закону «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»  (далі – Закон про знаки) передбачено, що «заявка  -  сукупність  документів,  необхідних  для    видачі свідоцтва»
Відповідно до п. 3 ст. 8 Закону про знаки встановлено, що «Після встановлення дати подання заявки будь-яка особа має право  ознайомитися  з матеріалами заявки в порядку, встановленому центральним  органом  виконавчої  влади,  що забезпечує формування державної   політики   у   сфері   інтелектуальної  власності».
Висновок по п.1: 
1) Є очевидним, що п. 3 ст. 8 Закону про знаки лише встановлює порядок доступу до матеріалів Заявки, тобто, фізичного доступу до  сукупності  документів Заявки. Але ця норма Закону ніяким чином не забороняє доступ до інформації про цю Заявку
2) Є також очевидним, що Закон про знаки взагалі не має заборони на публікацію як всіх бібліографічних даних, як інформації стосовно Заявки на торговельну марку. Так, тим паче, щодо частини знеособлених  бібліографічних даних.
3) Є також очевидним, що можливість публікування знеособлених бібліографічні даних стосовно Заявок на торгові марки - це питання лише доброї волі Керівництва Укрпатенту. А так як Україна йде у Європу, то доцільно зауважити, що ЄС та США публікують взагалі повні дані на заявлені торговельні марки протягом 2-7 днів з дати їх подання. 
2. Щодо знеособлених бібліографічних даних, які пропонується публікувати онлайн в СІС Укрпатенту або у Інтерактивній БД "Заявки на знаки для товарів  і послуг, прийняті до розгляду".  Відповідно до п. 2 чинного Стандарту SТ.60 ВОІВ передбачена інформація, що стосуються заявки на торгову марку. Звертаємо увагу не те, що пропонуються для публікацій лише такі обмежені, знеособлені дані, які безпосередньо зачіпають права як власників, так і заявників раніш зареєстрованих / заявлених знаків. Але жодним чином не порушують права Заявників нових Заявок.

  При цьому, з метою досягнення компромісу, ми пропонуємо персональні дані заявників до встановлення дати Заявки не публікувати.

Таким чином, на наше переконання, такі обмежені та знеособлені бібліографічні дані, які, з одного боку, унеможливлять махінації «патентних тролів», а з другого – дозволять Заявникам належним чином захищати свої права. А саме валиве – не порушують вимоги Закону про знаки. Такими обмежени та знеособленими бібліографічними даними ми вважаємо: 
• (210) Порядковий номер заявки
• (220) Дата подання заявки
• (511) Індекси Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрування знаків (Ніццької класифікації) та/або перелік товарів і/або послуг, покласифікованих відповідно до неї.
• (540) Зображення знака.

Наголошуємо! 
Ми НЕ пропонуємо якимось протизаконним чином надавати будь-яким особам доступ  до  сукупності  документів Заявки,  необхідних  для    видачі свідоцтва. 

Ми ПРОПОНУЄМО:
1) Публікувати онлайн в СІС Укрпатенту або у Інтерактивній БД "Заявки на знаки для товарів і послуг, прийняті до розгляду" щодо кожної поданої Заявки на торговельну марку тільки обмежені знеособлені бібліографічні дані за кодами 210, 220, 511, 540
2) При цьому просимо реалізувати негайну публікацію електронних Заявок на ТМ (в режимі реального часу). А щодо Заявок на паперовому носії – просимо публікувати обмежені бібліографічні дані щодо них протягом 2-3 робочих днів після першого робочого дня. наступного  за датою їх подання.
3) Відповідь на цю Пропозицію просимо надати на електронну адресу igor.kondratjuk@gmail.com 

З великою повагою та підтримкою, 

Підписанти - Патентні повірені України

Виконавець: ©  Кондратюк І.В., 14.12.2019 р., м. Київ

Схожі новини:
Укрпатент провел Встречу с Патентными поверенными.
Делопроизводство по Заявкам на торговые марки в ЕС.

Повернутись на Головну сторінку для реєстрації торгової марки.
Дізнатись все про торгову марку.
Отримати штрих-код на товари.
Почати реєстрацію авторських прав.
Отримати патент на винахід чи корисну модель.
Почитати Статті про торгову марку, промисловий зразок, винахід, корисну модель та авторське право.