Регистрация торговой марки
Украина, Евросоюз и все страны мира
UA
RU

Складний шлях до домену UA - від отримання ТМ та до делегування адреси

Складний шлях до домену UA від ТМ до делегування адреси
 
В більшості випадків процедура отримання домену UA не є занадто важкою: подав заявку на торговельну марку та очікуй свідоцтва для реєстрації домену. Однак слід враховувати, що не кожне слово може бути зареєстроване як торговельна марка. Отримати правову охорону не можуть деякі категорії позначень: назви товарів та послуг, загальновживані слова, спеціальні терміни та символи, назви міст чи інших географічних зазначень тощо. 
Що робити, якщо бажане Вами доменне ім’я UA входить в якусь із цих категорій? 
 
Правове регулювання процедури реєстрації домену UA.
На початку становлення доменного ринку України, з метою недопущення зосередження великої кількості доменів у власності однієї особи та супутніх зловживань, була впроваджена обов’язкова вимога щодо можливості отримання домену UA лише при умові наявності однойменної зареєстрованої торговельної марки.
Як отримали домен tenders.ua Наразі правила реєстрації домену UA регулюються Регламентом особливостей реєстрації приватних доменних імен другого рівня в домені.UA
(версія 1.0) від 1 квітня 2014 року. Пункт 3.3. Регламенту фіксує цю важливу вимогу:
Приватні доменні імена другого рівня в домені .UA делегуються виключно у разі, якщо відповідне доменне ім`я повністю, або його компонент другого рівня (до знака ".", але не включаючи цей знак), за написанням співпадає зі Знаком, права на використання якого на території України належать відповідному реєстранту. 
TM для отримання доменого імені palne.uaПри цьому п. 3.9.2. Регламенту вказує, що реєстрація домену UA здійснюється на основі свідоцтва про реєстрацію торговельної марки або на основі міжнародної реєстрації, яка діє на території України. Тобто, Ваша торговельна марка для отримання домену UA повинна бути повністю зареєстрована! Це дуже важливий момент, оскільки подана заявка на будь-якому з етапів її розгляду не дасть Вам права на отримання домену UA.
В той час Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»‎ встановлює цілу низку обмежень та заборон стосовно реєстрації в якості торговельних марок певних категорій позначень. Йдеться (йде) про загальновживані слова та терміни, описові та оманливі позначення, географічні зазначення, найменування країн, назви творів літератури, науки та мистецтва, імена і псевдоніми відомих людей і т.д. 
 
Практичні нюанси реєстрації складних торговельних марок для отримання домену UA.
У випадку, якщо бажане Вами доменне ім’я UA входить в якусь із вище наведених категорій позначень, практика знайшла відповідь на це запитання. Є окремий вид так званих «складних»‎ торговельних марок, які відрізняються від інших особливим способом написання та візуальною подачею. При цьому зберігається послідовність розміщення літер у позначенні, які в сукупності утворюють необхідний Вам домен, але змінюється семантика (смислове навантаження) торговельної марки, яке і є проблемним для даних позначень.
Наприклад, слово розбивається на окремі частини, до нього додаються різноманітні розділові знаки, змінюється просторове розміщення, шрифтове виконання, позначення відтворюється іншою мовою тощо. Наведемо актуальні приклади таких «закручених»‎ позначень і Ви одразу зрозумієте, про що ведеться мова:
- торговельна марка SAL? ES!!!, свідоцтво № 302290 - для отримання домену sales.ua;
- торговельна марка T`ENDERS, свідоцтво № 300635 - для отримання домену tenders.ua;
- торговельна марка *PA*#L#&NE&, свідоцтво № 303150 - для отримання домену palne.ua;
- торговельна марка U!=KRa Uc>>T+iON, свідоцтво № 265909 - для отримання домену ukrauction.ua;
- торговельна марка !Co+(f)Fe, свідоцтво № 269332 - для отримання домену coffe.ua.
 
Важливі нюанси при використанні подібних хитрощів.
1. Для отримання домену UA торговельна марка повинна чітко зчитуватись! Можливість однозначно прочитати позначення – обов’язкова для подібних реєстрацій! Ця вимога стосується як і до застосування занадто складних для сприйняття шрифтів, так і до наявності у складі позначення зображувальних елементів, які можуть бути зчитані як буквені символи, що можуть бути включені до складу домену.
2. Не потрібно забувати про правила транслітерації українського алфавіту при реєстрації кириличного позначення. Обов’язково перед поданням заявки необхідно перевірити на сайті адміністратора доменної зони  UA, чи дає Ваше кириличне позначення необхідний Вам домен.
3. До складу реєстрованого Позначення не потрібно включати буквений символ доменної зони UA. Він додається автоматично при реєстрації домену, в протилежному разі Ви можете отримати хибний домен типу доменUA.UA!
4. Необхідно враховувати, що деякі спеціальні символи можуть бути включені в склад домену, наприклад, знак "-", цифри, тощо. Знову ж таки, транслітерацію подібних спеціальних символів можна перевірити на сайті адміністратора доменної зони  UA.
 
Ви бачите, скільки нюансів потрібно враховувати при реєстрації подібних складених позначень для отримання бажаного доменного імені. Тому краще доручити цю справу нашим професіоналам!
 
© Оксана Власюк, 2022
 
Схожі записи блогу:
Повернутись на Головну сторінку для реєстрації торгової марки.
Дізнатись все про торгову марку.
Отримати штрих-код на товари.
Почати реєстрацію авторських прав.
Отримати патент на винахід чи корисну модель.
Почитати Статті про торгову марку, промисловий зразок, винахід, корисну модель та авторське право.