Штриховий код — як корисний та необхідний додаток до товарного бізнесу
Штриховий код — як корисний та необхідний додаток до товарного бізнесу.
Війна вводить у ступор як людей, так і бізнес, його товари та штрих-коди.Тому іноді здається, що всі звичні потреби відпали та вже не будуть актуальні. Проте, як тільки трішки спадає перший шок, ми всі вчимося жити у нових реаліях та підлаштовуємо під них своє життя.
Цікаво, що першими військовими запитами стали штрих-коди. Щось подібне було і в епідемію ковіду, лише товари були різні. В пандемію це маски, антисептики, рукавички і т.п., а от зараз – тушонки, консерви, сухі обіди, вода та інші товари.
Що нового в процедурі отримання штрих-кодів (ШК)?
Для того, щоб Вашій товарній позиції був присвоєний ШК необхідно стати учасником міжнародної Асоціації Товарної Нумерації України «ДжіЕс1 Україна - підписати договірну документацію, сплатити внески і подати заявки на штрих коди. Тут все стабільно. Відомство уже давно працює через електронну систему, проте підписання документів, в переважній більшості, здійснювалось шляхом пересилки оригіналів. Роки два як була додана можливість використовувати ЕЦП (електронно цифровий підпис), але ця вічна любов до паперів…… З початку війни Асоціація працювала віддалено, багато хто був не в Україні, тому підписання оригіналів було або неможливим, або вимагало багато часу. Тому зараз активно використовується підписання документів за допомогою ЕЦП. Ми готуємо усю необхідну документацію, направляємо Вам її на узгодження та, після перевірки усіх даних – надаємо доступ для підписання документів через систему Вчасно. Єдиний, можливо для когось мінус, документи підписані через ЕЦП НЕ підписуються і НЕ надаються в оригіналі. Але є вагома перевага – це швидко, а у бізнесі першість важлива!
Штриховий код за межами України.
Асоціація - є міжнародною організацією і присвоєний нею ШК діє у всіх країнах-членах Відомства. З початку війни багато людей і їх бізнесів змінили географію – тепер це не лише Україна, а й країни Європи та увесь світ. Відповідно, збільшилась кількість запитів на отримання штрих-кодів, що міститимуть назву товару різними мовами. Як це зробити? Заявка містить графу – назва товарної позиції іншою мовою, де можна внести альтернативну назву і обрати код країни мову якої використано. Але що робити, коли реалізація планується у різних країнах і потрібно закріпити не одну іноземну мову? Якщо на товарній позиції присутні три (і більше) мови (багатомовна етикетка) – присвоюється один ідентифікаційний номер. Якщо на одній товарній позиції присутня одна мова (напр. тільки українська), а на іншій товарній позиції (напр. тільки англійська) - кожній з цих позицій присвоюється окремий ШК. Якщо багатомовна етикетка, то у графі «Найменування товарної позиції» ми пишемо назву українською мовою – вона основна для резидента України. У графі «Найменування товарної позиції іншою мовою» - вносимо найменування, наприклад, англійською, а от усі інші найменування іншими мовами, що потрібно закріпити – вносимо у описі. Правильне оформлення залиште нам і плануйте успішну реалізацію Вашого товару по усьому світу!
Працюємо, популяризуємо українські товари у світі, а ми завжди допоможемо в отримані якісного штрихового коду відповідно до усіх запитів та задач!
© Інна Панасюк, 2022
Схожі записи Блогу:
- Чорні смужки на білому – чи незвичайна історія про те, як штрих-коди змінили світ
Повернутись на Головну сторінку реєстрація торгової марки
Дізнатись все про торгову марку
Отримати штрих-код на товари
Негайна реєстрація авторського права
Отримати патент на винахід чи корисну модель