Кировоградский юрист требует взять его к нам на работу

Про Агентство "Українські торговельні марки" та сайт tm.ua
Скажіть про нас правду, будь ласка!

Кировоградский юрист требует взять его к нам на работу

Инна » 23 січня 2015, 19:04

Деякі люди просто дивують. Дивують тим, що не тількі самі не хочуть чогось досягнути у цьому житті, а ще й іншим заважать.... )
Розповім історію, яка зараз нас дивує.
Є молода людина, чоловік.
Диплом юриста є, але чомусь працювати чи то не хоче, чи то не може.... А може і перше, і друге.
І тут йому спадає на думку те, як можна не працюючи грошенят спробувати заробити.
І він відправляю дивне резюме до нас. Хоча - навіть не на наше і'мя. Ми здивовані, так як юрист нам не потрібен.
А потім ми отримуємо Позовну заяву, де вже через суд цей кіровоградский юнак, юрист за освітою, вимагає ПРИЙНЯТИ його на роботу!
Ось з такою цікавою ситуацією зіткнулась наша компанія.
Що ж, думаю не дуже законно вимагати роботодавця приймати на роботу будь-яку особу, яка цього побажає. Особливо, якщо це не вагітна жінка, інвалід, чи навіть сирота.
Згідно положення ст.21 КЗпП України передбачається, що укладення трудового договору, як і будь-якої іншої двосторонньої угоди, потребує згоди не тільки працівника, а й власника або уповноваженого ним органу. В протилежному випадку власник або уповноважений ним орган позбавляється можливості в повному обсязі виконувати свої функціональні обов’язки з підбору та розміщенню кадрів. Тим більше, якщо така вільна вакансія взагалі відсутня!

Тож, ми надаємо можливісь ознайомитись з текстом позову та зробити власні висновки!
Нам буде приємно отримати Ваші коментарі, чекаємо на них!
Востаннє редагувалось Инна в 26 січня 2015, 09:46, всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
 
Повідомлень: 12
З нами з: 19 серпня 2014, 17:00

Re: Кировоградский юрист требует взять его к нам на работу

Инна » 23 січня 2015, 19:07

До _________ районного суду м. Кіровоград

Позивач: Особа_1

Відповідач: ТзОВ «Українські Торгові Марки»
юридична адреса: вул. Єреванська 18-А, кв.17, м. Київ, поштовий індекс 03087 Тел.: (063)942-55-33

Треті особи: ТзОВ «Работа Інтернешнл
юридична адреса:» вул. Констянтинівська 15, м. Київ, поштовий індекс 04071 Тел.: (044)495-28-10


Ціна позову: 21 374 (двадцять одна тисяча триста сімдесят чотири) грн., 29 коп.

Позовна заява
Про дискримінацію за ознаками статі, необґрунтовану відмову у прийнятті на роботу, примусове прийняття на роботу, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди

(1) У понеділок 29.09.2014р. позивач Особа_1 на сайті хххххх.ua знайшов оголошення прийому відповідачем ТзОВ «Українські Торгові Марки» працівників на посаду юриста з наступними умовами:
(2) Дата публікації: 16.09.2014. Регіон: Киев. Зарплата= 3 500 грн.. Сайт: tm.ua/ .
Отрасль компании: Юридические услуги. Контактное лицо: Игорь Викторович.
Вид занятости: полная занятость. Текст оголошення:
(3) На должность юриста требуется умная девушка. Выпускница (или студентка выпускного курса) юрфака с возможностью работать весь день (сокращенный день на обозримое время).
Наша специализация - торговые марки (см. http://tm.ua).
(4) Образование - Харьковский, Львовский и Одесский университеты, Киево-Могилянская, МВД. Если другой ВУЗ, то для нас самое важное - ваши высокие знания Книги 4 ГК. Если знания Книги 4 есть - мы будем Вам рады. А нет - так и нет...
(5) 3/п на старте и полном рабочем дне - 3500 грн, в полном объеме и вовремя.
Рост з/п и скорость ее роста зависит только от ваших успехов. Испытательный срок -1 (2) месяца. Если у Вас уже есть опыт профессиональной работы с торговыми марками - зарплата может быть выше.
(6) Рабочий день: 9.00 -18.00. Офис: между метро Лукьяновская и метро Политехнический институт. Высылка резюме с фото на емейл - обязательна. Собеседование. Контрольное задание по проведению и оформлению предварительного поиска торговой марки.
(7) Посилання на оголошення: http://ххххх.ua/companyхххххх [додатки 1-2]. Резюме успішно відправив через сайт ххххххх.ua, про що отримав на електронну скриньку __________ підтвердження про успішне відправлення резюме. В той-же час, при розгляді оголошення і відправці резюме електронними засобами, позивач

Особа_1 здійснював відео і фото запис вказаного оголошення та відправки резюме електронною поштою[додаток 1].
(8) У понеділок 29.09.2014р. на адресу відповідача відправив рекомендований лист з описом вкладеного [додатки 4, 5]. , в якому подав своє резюме [додаток 6], ксерокопії дипломів про вищу освіту [додаток 7] і отриманих нагород на конкурсах та змаганнях[додатки 8-11], та заяви про надання інформації щодо розгляду Моєї кандидатури і про прийняття на роботу з 30.09.2014р [додатки 12-13].
(9) 14.10.2014р. пошта повідомила, що відповідач отримав рекомендований лист з резюме, копіями дипломів і нагород, заявами про прийняття на роботу і надання інформації [додаток 14].
10) Через місяць після одержання відповідачем листа, а саме 14.11.2014р. жодної відповіді щодо розгляду, підстав прийняття рішення по кандидатурі юриста позивач не отримав, запрошення на співбесіду або тестування - відсутнє. Більш того, на сайті ххххххх.ua. в ранці 14.11.2014р. позивач знову виявив оголошення про пошук працівника на посаду юриста від ТзОВ «Українські Торгові Марки»
[додаток 1].
(11) Відсутністю відповіді щодо стану розгляду кандидатури Особа_1 на протязі місяця з 14.11.2014р., відповідач порушив права позивача, передбачені ст.1, 15, 20 Закону України «Про звернення громадян», який зобов’язує надавати громадянам інформацію, що їх стосується, за запитом громадян на протязі місяця з дня отримання заяви (запиту). (12) Виходячи з тексту оголошення, яке виставляє вимогу щодо жіночої статі кандидата, відсутності відповіді на відправлені резюме і заяви, відсутності будь-якого тестового завдання з перевірки здібностей Особа_1 та наявності підзвітних засновнику позивача працівників виключно жіночої статі [додаток 3] - відповідач протиправно не прийняв Мене, Особа_1 на посаду юриста через дискримінацію за статтю. У відповідача відсутні законні підстави для відмови у прийнятті позивача на роботу на посаду юриста.
(13) Своїми діями відповідач порушив Мої права, визначені ст.24 і 43 Конституції України: заборонено обмежувати права громадян за ознаками статі. «Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату». Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності.
(14) Також, порушені норми ст.22 КЗпП України, яка забороняє роботодавцям порушувати права працівників, самовільно відмовляючи у прийнятті на роботу, обмежувати права працівника та надавати переваги залежно від статі.
(15) Згідно п.б постанови ВСУ N9 від 06.11.92р. «Про практику розгляду судами трудових спорів»: суди розглядають позови про укладення трудових договорів осіб, які вважають, що їм відмовлено в укладенні трудового договору всупереч гарантіям, передбаченим ст.22 КЗпП. При обґрунтованості позову суд зобов'язує відповідача укласти трудовий договір з особою, з дня звернення позивача до відповідача з приводу прийняття на роботу. Якщо внаслідок відмови у прийнятті на роботу працівник мав вимушений прогул, його оплата провадиться згідно ч.2, ст.235 КЗпП про оплату вимушеного прогулу незаконно звільненому працівникові.
(16) Ухвала колегії у цивільних справах ВСУ від 08.11.2000р. з номером на сайті rada.gov.ua - п0147700-00 роз’яснює окремі питання трудового законодавства і трудових відносин: «Загальна оцінка роботи працівника за відсутності конкретних фактів неналежного виконання трудових обов'язків не може вважатись доказом невідповідності його займаній посаді або роботі.»
(17) У відповідача відсутні докази недостатньої кваліфікованості позивача Особа_1. А ось позивачем подано до Суду дипломи про фахову вищу освіту, копії нагород і відзнак Особа_1 з різних юридичних конференцій і змагань, що підтверджують високу кваліфікацію позивача Особа_1. Сам факт звернення до Суду свідчить про
наявність у позивача достатніх навичок і здібностей, для того, щоб виконувати роботу на яку відповідач шукав працівника.
(18) Згідно ст.24 КЗпП України вимагаю від позивача укласти трудовий договір у письмовій формі. Керуючись ст.641 ЦК України «Пропозиція укласти договір» прошу зазначити у трудовому договорі вимоги до працівника і розмір заробітної плати, встановлені у оголошені відповідача, розміщеному 16.09.2014р. за адресою http://ххххххх.ua/company556882/хххххххххх, що зафіксовано відео і фото доказами позивача[додатки 1-2] .
(19) Відмова у прийнятті на роботу без жодної перевірки моїх навичок та здібностей, а лише за ознаками статі спричинило сильні моральні страждання: з 14.11.2014р., при відсутності відповіді у встановлені законом строки, та побачивши нове оголошення про пошук кандидатури на вакансію юриста, від образи, гніву, приниження пережив стрес, погіршився сон, по кілька разів на ніч прокидався [додатки 15-18] . При думці про свавілля відповідача ТзОВ «Українські Торгові Марки» трусило і виходив із себе від люті. (20) Своїми діями відповідач принизив мене як чоловіка, принизив за моєю біологічною ознакою, відмовивши у гарантованому праві на працю лише через те, що я чоловічої статі, хоча повністю відповідаю професійним вимогам до посади.
(21) Оскільки відповідач порушив базові права людини, що закріплені у міжнародних конвенціях і ст.24, 43 Конституції України та забезпечують фізичне виживання - завданні моральні страждання значно перевищують майнову шкоду. Через відмову у праці, позивач Особа_1 поставлений на грань виживання, змушений приймати додаткові зусилля по організації свого життя, відмовився від активного громадського життя (діяльності). Зокрема: доводиться відмовитися від окремого проживання і жити у квартирі своєї бабусі, що принижує мене як дорослого 28-ми річного чоловіка, який по всім нормам моралі має жити окремо і самостійно. Ніхто з жінок не буде зустрічатися з 28-ми річним безробітним чоловіком, що проживає у бабусі, тому відсутність роботи руйнує і нормальні відносини з жінками.
(22) Зазначені зусилля по організації свого життя, моральні страждання та фізичні обмеження, що вимушено переживаю - оцінюю у десять тисяч (10 000) грн.. Саме така сума відновлює мою гідність як чоловіка, та доводить мою чоловічу здатність перемагати, долаючи дискримінацію і складності, що створив роботодавець. Саме така сума припинить мої моральні страждання. Частина цієї суми піде на курс консультацій психолога, щодо регулювання почуттів образи і агресії, комплексу неповноцінності, який створений незаконною відмовою у прийнятті на роботу.
(23) Додаткову образу і приниження відчув порівнюючи свої здібності, підтвердженні десятком нагород на юридичних дебатах, конференціях, змаганнях, включаючи змагання організовувані Юристами США та провідними фірмами України (LIGA.net) [додатки 7- 11] з повним ігноруванням відповідачем мене як фахівця, як спеціаліста! Порушення трудових прав визначених ст.22, 24, 25 КЗпП України, незаконна відмова у прийнятті на роботу, та твердження щодо моєї фахової невідповідності пропонованій посаді, без жодних доказів такої невідповідності, призвели до сильних моральних страждань у вигляді гніву, ненависті і злості (2000 грн.), та образи і приниження (1000 гри.).
Востаннє редагувалось Инна в 26 січня 2015, 09:50, всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
 
Повідомлень: 12
З нами з: 19 серпня 2014, 17:00

Re: Кировоградский юрист требует взять его к нам на работу

Инна » 23 січня 2015, 19:07

(24) Замість нормальної роботи на посаді юриста, позивач Особа_1 змушений вдатися до додаткових зусиль для організації свого життя - звернутися до Суду за захистом своїх конституційних і трудових прав, перебувати на обліку у центрі зайнятості та навчатися на тракториста, через неможливість центра зайнятості знайти роботу за фахом юриста[додаток 19] . Необхідність навчатися на тракториста 100% принижує мою честь і гідність, як спеціаліста, що будучи студентом викладав предмет «право інтелектуальної власності» замість викладачів, перемагав на багатьох конкурсах, змаганнях і дебатах, отримав десяток нагород. А зараз, через порушення роботодавцем мого права на працю - вимушений навчатися на тракториста, та захищати своє право на працю у Суді.
(25) 14.11.2014р., після відсутності відповіді на протязі місяця з дня отримання мого листа відповідачем ТзОВ «Українські Торгові Марки», Особа_1 змушений був очікувати вихідні, переживаючи моральні страждання, доки знову запрацює лікарня, та:
A) 17.11.2014 р. звернуться до лікаря-невропатолога у зв’язку з погіршенням сну, перенапруженням і стресом [додатки 15-16];
Б) 17.11.2014 р. купити снодійні засоби через проблеми зі сном, викликані стресом і хвилюванням [додаток 17];
B) 18.11.2014 р. звернутися до лікаря-псріхіатра, у зв’язку з сильними моральними переживаннями, стресом [додаток 18].
(26) Загальну моральну шкоду від неправомірних дій роботодавця ТзОВ «Українські Торгові Марки» оцінюю у 13 000 (тринадцять тисяч) грн..
(27) «Якщо внаслідок відмови у прийнятті на роботу працівник мав вимушений прогул, його оплата провадиться стосовно до правил ч. 2 ст. 235 КЗпП про оплату вимушеного прогулу незаконно звільненому працівникові.» - роз’яснює останній абзац п.6 постанови пленуму ВСУ №9 від 06.11.92 «Про практику розгляду судами трудових спорів».
(28) При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу - ч.2, ст.235 КЗпП України.
(29) У випадках вимушеного прогулу розмір середньої зарплати обчислюють відповідно до постанови КМУ N100 від 08.02.95 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» - підпункт «з», п.1 порядку обчислення середньої заробітної плати, прийнятого постановою КМУ N100 від 08.02.95р.
(30) Обчислюючи середню заробітну плату у всіх випадках її збереження включають: основну заробітну плату; доплата і надбавки, премії - п. З порядку прийнятого постановою КМУ від 8 лютого 95р. N100.
(З1) У випадках, коли нарахування проводяться виходячи із середньої заробітної плати, працівник не мав заробітку, не з вини працівника, розрахунки проводяться виходячи з установлених йому тарифної ставки, посадового (місячного) окладу - абзац 4, п.2 та останній абзац п.4 порядку прийнятого постановою КМУ від 8 лютого 95р. N100. Згідно оголошення відповідача від 16.09.2014р. за адресою хххххххх.ua/companyхххххххххх заробітна плата складає 3500 грн. у місяць.
(32) Нарахування виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати провадиться виходячи з розміру середньоденної заробітної плати - п.5 порядку обчислення середньої заробітної плати, прийнятого постановою КМУ N100 від 08.02.95р. Розрахунок середньої зарплати визначається п.8 того самого порядку: визначаємо суму робочих днів у останніх 2 місяцях роботи працівника (2 місяцях вимушеного прогулу) і ділимо на 2 - так дізнаємося середнє число робочих днів на місяць. Далі, місячну заробітну плату ділимо на середнє число робочих днів на місяць і отримуємо розмір середнього заробітку за день вимушеного прогулу. Наступним кроком, чомусь, розмір середнього заробітку за день вимушеного прогулу помножають на кількість календарних днів вимушеного прогулу.
(33) Згідно листа мінсоцполітики від 04.09.2013 р. №9884/0/14-13/13 у жовтні 2014 року було 23 робочі дні, а у листопаді: 20. 23+20=43 робочі дні за 2 місяці. 43/2=21,5 - середнє число робочих днів на місяць. Ділимо заробітну плату 3500 грн. на середнє число робочих днів 21,5 і отримуємо 162 грн. і 79 коп. середнього заробітку за день вимушеного прогулу.
(34) Оскільки 29.09.2014р. позивач Особа_1 відправив електронними засобами та рекомендованим листом з описом вкладеного заяву про прийняття на посаду юриста до відповідача ТзОВ «Українські Торгові Марки» з 30 вересня 2014р., то станом на п’ятницю 21.11.2014р. розмір середнього заробітку за час вимушеного прогулу складає кількість календарних днів вимушеного прогулу 51 помножено на середній заробіток за день вимушеного прогулу = 8302 (вісім тисяч триста дві) гри. і 29 коп..
(35) Оскільки власник сайту ххххххх.ua ТзОВ «Работа Інтернешнл» не отримав відправленого позивачем листа з запитом про підтвердження достовірності інформації у оголошенні відповідача ТзОВ «Українські Торгові Марки» та питаннями щодо правомірності і відповідальності за текст оголошення, позивач просить залучити ТзОВ «Работа Інтернешнл» у якості третьої сторони у позові, що не заявляє самостійних вимог, оскільки вирішення справи може торкнутися прав і обов’язків ТзОВ «Работа Інтернешнл» у частині правомірності розміщення оголошення відповідача на своєму сайті хххххх.ua .
(36) В районних, районних у місті, міськрайонних судах розглядаються трудові спори за заявами: працівників про поновлення на роботі незалежно від підстав припинення трудового договору, оплату за час вимушеного прогулу - п.2, ч. 1 ,ю ст.232 КЗпП України.
(37) Працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору до районного, районного у місті, міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався про порушення свого права - ст.233 КЗпП України.
(38) Позови що виникають з трудових правовідносин, можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання позивача - ст.110 ЦПК України.
(39) Від сплати судового збору звільняються позивачі: за подання позовів про стягнення заробітної плати та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин -п.1,
ч.І, статті 5 Закону України «Про судовий збір».
прошу:
1. Зобов’язати ТзОВ «Українські Торгові Марки»:
1.1. Припинити порушення трудових прав Особа_1., встановлених ст.24, 43 Конституції України, ст.22, 25 КЗпП України;
1.2. Згідно ч.4, ст.24 КЗпП та ст.641 ЦК України - укласти з Особа_1 письмовий трудовий договір, зазначивши умови і розмір оплати праці визначені у оголошенні від 16.09.2014р. розміщеній на сайті за адресою: http://хххххх.ua/companvххххххххх
1.3. Відповідно до постанови ВСУ N9 від 06.11.92 - укласти письмовий трудовий договір з Особа_1 з дня його звернення до відповідача з приводу прийняття на роботу;
1.4. Керуючись постановою ВСУ N9 від 06.11.92, ч.2, ст.235 КЗпП України - нарахувати і виплатити на користь Особа_1 оплату вимушеного прогулу у зв’язку з протиправною відмовою у прийнятті на роботу з дня звернення Особа_1 до відповідача з заявою про прийняття на роботу по день прийняття рішення Судом;
1.5. Згідно ст.237-1 КЗпП України та постанови Пленуму ВСУ N4 від 31.03.95р. сплатити компенсацію за нанесену моральну шкоду у розмірі 13 000 (тринадцять тисяч) грн.;
1.6. Стягнути з відповідача витрати на відправлення рекомендованих листів до відповідача і володільця сайту з оголошенням відповідача, ліки (снодійне), та звернення до лікаря та психолога за допомогою, у загальному розмірі 72 (сімдесят дві) грн.
Всього стягнути з відповідача 21 374 (двадцять одну тисячу триста сімдесят дві) грн. 29 коп..
___. __________. 2014 р. ________________ Особа_1
(підпис)
Востаннє редагувалось Инна в 26 січня 2015, 09:53, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
 
Повідомлень: 12
З нами з: 19 серпня 2014, 17:00

Re: Кировоградский юрист требует взять его к нам на работу

Поверенный » 24 січня 2015, 02:44

Инна написав:Деякі люди просто дивують. ...

Нажаль, дещо дивує і судова система...
Цікаво, чим все це закінчиться для Вашого підприємства? )))
Впевнений, що нічим.
Аватар користувача
 
Повідомлень: 170
З нами з: 22 травня 2012, 13:00
Звідки: Киев

Re: Кировоградский юрист требует взять его к нам на работу

Поверенный » 29 січня 2015, 18:21

Кстати, сумма с "Украинских торговых марок " впечатляет: 21 374 гривен...
Неплохо так себе: за месяц НЕработы - 21 тысяча гривен.
Интересно, министр юстиции в нашей стране за месяц сколько получает? )))
Аватар користувача
 
Повідомлень: 170
З нами з: 22 травня 2012, 13:00
Звідки: Киев

Re: Кировоградский юрист требует взять его к нам на работу

Яна К. » 29 січня 2015, 18:50

Поверенный написав:Кстати, сумма с "Украинских торговых марок " впечатляет: 21 374 гривен...
Неплохо так себе: за месяц НЕработы - 21 тысяча гривен.
Интересно, министр юстиции в нашей стране за месяц сколько получает? )))


Вот недавно министр объявил конкурс - искал себе первого заместителя на зарплату 8000-9000 грн...
Ну, в этом мире каждый зарабатывает так, как его научили родители или преподаватели. Кто-то устраивается на работу, получив хорошее образования и пройдя конкурс. А кто-то совсем по-другому...
В ситуации, конечно, приятного мало. Но ведь всякий опыт нужен - и положительный, и отрицательный!
Аватар користувача
 
Повідомлень: 42
З нами з: 22 травня 2012, 17:17

Re: Кировоградский юрист требует взять его к нам на работу

Поверенный » 29 січня 2015, 19:08

Яна К. написав:
Поверенный написав: Но ведь всякий опыт нужен - и положительный, и отрицательный!

Я вообще думаю, что иск любой приносит пользу: мы становимся опытнее, умнее, лучше знаем текущее законодательство Украины, получаем опыт в разносторонних бизнес-процессах или тех же трудовых отношениях.Будем грамотнее и умнее - больше заработаем.
Думаю, что нам суд любой только на пользу - это однозначно! :D
Аватар користувача
 
Повідомлень: 170
З нами з: 22 травня 2012, 13:00
Звідки: Киев


cron