Програмне забеспечення, як авторське право.

Обговорюються питання авторського права як об'єкта права інтелектуальної власності:
- що це може бути
- які права можна отримати
- як можна реалізувати свої авторські права
- міжнародні аспекти авторських прав

Програмне забеспечення, як авторське право.

ELEN » 30 серпня 2012, 17:10

Комп’ютерні програми є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Програмне забезпечення використовується всюди, як на робочому місці в офісі, так і на домашньому ноутбуці вдома. Як відомо, комп’ютерні програми охороняються Законом України «Про авторське право та суміжні права». Ці об’єкти інтелектуальної власності з урахуванням Договору Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) про авторське право охороняються як літературні твори.
Що стосується фінансової діяльності підприємств, то використовуються також різні програми для обліку, наприклад, «1-С: Підприємство7.7», «1-С: Підприємство 8», та багато інших в залежності від виду діяльності, чи то будівництво, чи то торгівля, банківська, страхова справа або різноманітні послуги. Без сумніву, ці програми полегшують життя директорів, бухгалтерів та економістів в області обліку, фінансового аналізу, в складанні фінансової та податкової звітності, плануванні, прогнозуванні.
Є така Державна Служба Інтелектуальної Власності, яка здійснює державний контроль за використанням підприємствами неліцензійного Програмного Забеспечення.
Ось деякі права та обов’язки цієї Служби:
- перевіряти у суб’єктів господарювання наявність дозволу на використання об’
єктів права інтелектуальної власності;
- вилучати в разі потреби у суб’єктів господарювання на період до вирішення питання в судовому порядку носії, що містять об’єкти права інтелектуальної власності та інше.
Але, на жаль, в сфері використання програмного забезпечення досить поширене піратство. Внаслідок цього явища приймаються законодавчі акти, які дають можливість захищати майнові права автора, зокрема на комп’ютерну програму. Для приведення законодавства України у сфері авторського права та суміжних прав, зокрема, положень, які стосуються програмного забезпечення, до норм ЄС Держдепартаментом інтелектуальної власності розроблений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань авторського права і суміжних прав». У законопроекті надано перелік дій, які потребують дозволу автора на використання цієї програми, а також визначено осіб, яким належать майнові права на комп’ютерні програми.
Можливо, реалізація вказаних заходів допоможе знизити рівень піратства та захистити майнові інтереси наших громадян, які реєструють авторське право, зокрема в нашій агенції «Українські торговельні марки».
А що думаєте Ви стосовно цього питання?
 
Повідомлень: 8
З нами з: 22 травня 2012, 17:44

Re: Програмне забеспечення, як авторське право.

Поверенный » 30 серпня 2012, 22:07

ELEN написав:Комп’ютерні програми є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя.

Так, ELEN, це дійсно стало нашим повсякденним життям і програмне забезпечення використовується нами майже всюди, ми іноді навіть цього не помічаємо.
Зрозуміло, що я знаю про те, що Держдепартаментом інтелектуальної власності розроблений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань авторського права і суміжних прав». Я, навіть, приймав участь у обговоренні цього законопроекту на 1-му каналі УТ.
І це дійсно важливий законопроект.
Але я переконаний, що тільки комплексна робота допоможе знизити рівень піратства та захистити майнові інтереси наших розробників. І така робота повинна включати як такі правильні зміни до законодавства, які готуються, так і виховання поваги громадянина до прав іншої особи, як майнових, так і не майнових.
ELEN написав:А що думаєте Ви стосовно цього питання?

Я думаю, що виховання громадян - це справа держави! )
А ми й надалі будемо реєструвати авторські права )
Кожен повинен робити свою справу ;)
Аватар користувача
 
Повідомлень: 170
З нами з: 22 травня 2012, 13:00
Звідки: Киев

Re: Програмне забеспечення, як авторське право.

ELEN » 31 серпня 2012, 12:36

Дуже добре, що органи влади контролюють підприємства щодо використання ліцензійного програмного забезпечення. Встає питання, чому так багато «піратських копій», отриманих з нелегальних джерел, використовується?
Я так гадаю, що зависоку ціну треба платити за ліцензійний продукт. Це може бути проблематично для малого та середнього бізнесу, особливо на початкових стадіях його розвитку. Я розумію, що за все треба платити! Але давайте згадаємо, яке податкове навантаження тисне на малий та середній бізнес. Лише для виплати заробітної плати працівнику, роботодавець повинен заплатити 40 % зверху з фонду заробітної плати, та ще робітник платить 15% податку з доходу та 3,6 % -ЄСВ. Багато можна дискутувати щодо Податкового Кодексу в нашій державі, та про податки, про його позитивні та негативні сторони. Але я не про це.
Я про зависокі ціні на програмне забезпечення. А зараз ще ввели обов’язкову плату за інформаційно технічне супроводження з липня 2012 року. Ціна просто вражає!
Проблема стоїть ще в тому, що підприємцям не дають права вибору. А вибір лише один: або ти працюєш з ліцензійним програмним забезпеченням, та це «загоняє» в фінансову кабалу (не заплатиш, не отримаєш оновлення), незважаючи на те, що вже ліцензія оплачена і це недешево! Або працюєш по-іншому.
 
Повідомлень: 8
З нами з: 22 травня 2012, 17:44