РЕГИСТРАЦИЯ ТОРГОВОЙ МАРКИ: Украина, Россия и др. страны
телефоны  патентного поверенного Чат ТелеграмЧат Viber
Содержание страниц сайта о торговых марках (товарных знаках) содержание
Раздел меню
регистрация торговой марки

Пишемо патент на промисловий зразок

главная
торговые марки
штрих-код Штрих-код
авторское право Авторское право
патент Патент
ФОРУМ
Статьи
Законы
Прайс-лист
Об Агентстве
Адрес офиса

Пишемо патент на промисловий зразок - Подошва для взуттяМарина Ризка - о регистрации торговых марок Що захищає промисловий зразок
Ви створюєте унікальні банки, коробки, пляшки, або, як у нашому випадку, підошву до взуття, але…… Чи впевнені Ви у тому, що завтра громадянин або організація «Х» не вийдуть на ринок з Вашим творінням? Як же захистити свої права в такому перемінному світі?
Варіант – отримати патент на промисловий зразок. Але що ж це і «з чим його їдять»? А головне як пишуть?
Наш законодавець промисловим зразком визначає результат творчої діяльності людини в галузі художнього конструювання, відповідно, патентом на промисловий зразок є документ, який встановлює та підтверджує Ваші права.

Про охорону прав на промислові зразкиу
Так, ЗУ «Про охорону прав на промислові зразки» від 15.12.1993 р. визначає, що отримання патенту на промисловий зразок необхідно подати Заявку, яка відповідно до ч. 4 ст. 11 повинна містити:
- Сам документ про те, що Ві бажаете зробити заяву на охорону Вашого виробу. Він так і називається: "Заява про видачу патенту";
- Зображення того, на що Ви маєте на меті отримати права, а саме фото або малюшки зображень виробу (власне самого виробу, або у вигляді його макета, або малюнка). Таки зображення повинні дати повне уявлення про його зовнішній вигляд;
- Документ з повним описом всіх хорактеристик, суті, та суттєвих ознак Вашого промислового зразка. Він так і називаєтось - "Опис промислового зразка";
- Інші документи про зовнішній вигляд промзразка.
- Документ про сплату деравного сбору за подання заяви; - Довіреність, якщо Ваши інтереси представляє патентний повірений. І знову ж більше питань чим розуміння – як же писати наш патент? Більш детальніше пояснення можна знайти у «Правилах складання та подання заявки на промисловий зразок» затвердженими наказом МОН України від 18.02.2002 р.
І якщо із заявою ще можна розібратись, то зображення виробу та опис промислового зразка викликають масу питань. Так, Правила вимагають, щоб комплект зображень виробу надавав повне уявлення про його вигляд і містив загальний вигляд виробу, вигляди спереду, зліва, справа, ззаду, зверху, знизу та зображення фрагментів виробу тощо.

Пишемо патент на промзразок "ПОДОШВА ДЛЯ ВЗУТТЯ"
Цього літа у нас було досить незвичайне замовлення - скласти патент на такий виріб як "ПОДОШВА ДЛЯ ВЗУТТЯ". За звичай патенті на промзразок захищают переважно бутилки, коробки, єтикетки та тощо. Але погодимся, що іноді така, начебто, проста річ як подошва для взуття - але і вона несе досить велике іміджеве навантаження. Наприклад, якщо вона має незвичних дизайн, форму чи розфарьбування, то це додає взуттю досить приємну особливість.
Але інколи досить важко надати всі потрібні зображення, зокрема, якщо повернутись до нашої ПІДОШВИ ДО ВЗУТТЯ, не завжди виходить зробити такі зображення, які б надали нам уявлення про загальний вигляд виробу та охопили всі його особливості.
Але, попри всі незручності до цього потрібно підходити дуже серйозно, оскільки правильно підібрані зображення ПІДОШВИ ДО ВЗУТТЯ допоможуть як експертизі зрозуміти суть виробу, так і суду при виникненні проблем у майбутньому.
Особливої уваги заслуговує, звичайно ж, опис промислового зразка. Правила встановлюють, що Опис повинен містити такі розділи, як:
- назва промислового зразка;
- прізвище, ініціали автора промислового зразка;
- призначення та галузь застосування промислового зразка;
- перелік зображень, креслень та схем, схем та карт;
- суть та суттєві ознаки промислового зразка.

Пишемо Опис патенту на промзразок
Розпочинаючи роботу над описом, виходимо з відомого, а головне актуально висловлювання «Як корабель назвеш, так він і попливе».
А відповідно до Правил: «8.1.1. Назва промислового зразка повинна характеризувати його призначення, відображати його суть і, за можливості, відповідати певній рубриці МКПЗ.» Тож, якщо нам потрібен патент на підошву ми звертаємось до Бази Укпатенту та шукаєм патент-аналог нашого та визначаємо потрібну нам рубрику МКПЗ. Після чого в чинній редакції «Міжнародної класифікація промислових зразків» дивимось можливі варіанти назви нашого промислового зразка - ПІДОШВА ДО ВЗУТТЯ.
Якщо з рубрикою МКПЗ, назвою патенту та, сподіваюсь, з автором ми визначились, то можна переходи до наступної частини промислового зразка – його призначення та галузь. Почати написання нам допомагають Правила:
«8.1.2. Розділ "Призначення та галузь застосування промислового зразка" доцільно починати словами: "Заявляється зовнішній вигляд виробу, призначеного для ...".
Так, наша ПІДОШВА ДО ВЗУТТЯ призначення для виготовлення взуття та застосовується у легкій промисловості.
Особливої уваги заслуговує Розділ «Суть та суттєві ознаки промислового зразка», вимоги до якого досить чітко розписані у Правилах. Це пов’язано з тим, що даний розділ покликаний максимально визначити всі суттєві ознаки та особливості виробу, для захисту унікальності та можливих посягань у майбутньому.
Звичайно, при підготовці патенту ПІДОШВА ДО ВЗУТТЯ потрібно розібратись у видах підошві, її можливих складових частинах, тому не відкидаємо використання, як прикладу, аналогічних патентів на промислові зразки України та Російської Федерації.
Як бачимо, написання патенту на промисловий зразок досить клопітка робота, але вона виправдовує ціль – максимальний захист та індивідуалізація виробу!


У Вас виникли питання?
Напишіть листа автору на e-mail info@tm.ua або завітайте до нашого Агентства!

© Інна Панасюк, 20141

Копирование. Повне або часткове копіювання цієї статті можливе тільки за умов згадування Автора та розміщення прямиого лінку на цю сторінку з адресою - http://tm.ua/pyshemo-patent-na-promislovij-zrazok.html

  Замовити реєстрацію торгової маркиВернуться на Главную страницу сайта - регистрация торговой марки


Контакты Патентного агентства
099 433-01-33
063 942-55-33
098 773-33-53
04116, г. Киев, ул. Довнар-Запольского, 4, оф. 2. E-mail: info@tm.ua
© Агентство "Украинские торговые марки", 2009-2011.
© Патентное агентство ТОМАС, 1999 - 2009